Vyhodnocení návštěvnosti portálu VŠ zná vítěze. Jsou jimi FF UK a AMBIS

28. 11. 2022 | Aktuality

portál VysokeSkoly.czNejvětší portál pro výběr vysoké školy VysokeSkoly.cz ocenil své nejpopulárnější instituce. Tou vůbec nejnavštěvovanější veřejnou vysokou školou portálu VysokéŠkoly.cz se letos stala Filozofická fakulta Univerzity Karlovy. Mezi soukromými institucemi pak zvítězila vysoká škola AMBIS. Ocenění se udělovalo v celkem 12 kategoriích.

Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy si zobrazilo necelých 200 tisíc návštěvníků. Stala se tak vůbec nejnavštěvovanější institucí portálu. O soukromou vysokou školu AMBIS projevilo zájem téměř 90 tisíc návštěvníků portálu.

Vítězové podle kategorií

V kategorii humanitních a společenských věd se na první příčce návštěvnosti umístila Filozofická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci. Budoucí ekonomové a manageři si pak nejčastěji zobrazovali Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy. Nejstarší středoevropská univerzita dominovala také v kategorii medicíny a farmacie. Konkrétně její 1. lékařská fakulta.

„Karlovka“ bodovala i v dalších kategoriích. Zájemci o studium kultury a umění vynesli na první příčku této kategorie Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy. Fakulta zvítězila také v kategorii jazyky a mezinárodní studia. Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy opanovala kategorii učitelství a sport, mezi přírodními vědami si pak nejlépe vedla Přírodovědecká fakulta.

Techniky a informatiky nejvíce zajímali fakulty ČVUT. Tou nejpopulárnější se stala Fakulta informační techniky. I v kategorii zemědělství a veterina zvítězila pražská škola: Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů České zemědělské univerzity.

V kategorii právo a veřejná správa se na prvním místě umístila Policejní akademie ČR – Fakulta bezpečnostně právní. Mezi zájemci o studium MBA byla nejpopulárnější European School of Business & Management.

Nejnavštěvovanější soukromé školy

V kategorii jazyky a mezinárodní studia vyhrála Metropolitní univerzita Praha. Budoucí právníky a pracovníky ve veřejné správě zase nejvíc zajímala Vysoká škola podnikání a práva. Co se humanitních věd týče, tam návštěvníci nejčastěji klikali na Pražskou vysokou školu psychosociálních studií. V kategoriích Ekonomie a management a Medicína a veterina vyhrála Vysoká škola ekonomie a managementu, respektive Vysoká škola zdravotnická.

Kultura a umění našla vítěze v Art & Design Institutu. V kategorii učitelství a sport vyhrála Vysoká škola tělesné výchovy a sportu PALESTRA a konečně v kategorii technika a informatika se na první příčce umístila Unicorn University.

Všem oceněným srdečně gratulujeme!

Další články k tématu

INFOGRAFIKA: Na kterou vysokou školu je nejsnazší se dostat?

INFOGRAFIKA: Na kterou vysokou školu je nejsnazší se dostat?

Přijímačky na vysoké školy se blíží. Svůj obor jste si už vybrali, jakou máte ale šanci, že vás na něj přijmou? Připravili jsme pro vás velký přehled procentuální úspěšnosti přijetí na české vysoké školy. Umělecké obory Podle statistik je mnohem jednodušší dostat se na hudební obory než na ty divadelní. Například u Janáčkovy akademie múzických …

Distančně i na podzim? Kvůli nízké proočkovanosti je návrat do škol ohrožen

Distančně i na podzim? Kvůli nízké proočkovanosti je návrat do škol ohrožen

Rektoři vysokých škol se na zasedání předsednictva České konference rektorů shodli, že kvůli nízké proočkovanosti by i na podzim na vysokých školách nemusela fungovat tradiční prezenční výuka. „Všichni přítomní se shodli mimo jiné na tom, že řádná kontaktní výuka je znovu ohrožena i v nadcházejícím akademickém roce. Důvody jsou především nízká proočkovanost české populace a …

Termíny pro podání přihlášky na VŠ 2022

Termíny pro podání přihlášky na VŠ 2022

  24. června 2022 Veterinární univerzita Brno: Fakulta veterinárního lékařství   30. června 2022 Česká zemědělská univerzita v Praze: Fakulta životního prostředí Moravská vysoká škola Olomouc, o.p.s. Policejní akademie České republiky: Fakulta bezpečnostně právní Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích Vysoká škola tělesné výchovy a sportu PALESTRA, spol. s r.o.   1. července 2022 …