O nás

Fakulta informačních technologií ČVUT nabízí komplexní vzdělání ve všech oblastech informatiky od informačních systémů a webových technologií, přes počítačovou grafiku až po hardware.

Studium je klasické třístupňové: bakalářské, navazující magisterské a doktorské. V rámci studijních pobytů v zahraničí spolupracujeme s více než 30 IT fakultami po celém světě.

Pro bakalářské studium není potřeba mít žádné předchozí IT znalosti. Vše vás naučíme!

Díky efektivní a osvědčené spolupráci s firmami již během studia absolvent získá cenné zkušenosti a náskok pro budoucí uplatnění na trhu. Díky praxi získané při studiu mají naši absolventi ∞ možnosti uplatnění.

Z IT nadšenců děláme odborníky, pro které je informatika láskou na celý život.

Web

Kde nás najdeš

Fakulta informačních technologií

České vysoké učení technické v Praze
Thákurova 2700/9
160 00 Praha 6

Přihlášky a přijímačky

Bakalářský studijní program Informatika:

Uchazeč bude přijat ke studiu, pokud splnil alespoň jednu z těchto podmínek:

— z přijímací zkoušky z matematiky organizované Fakultou v příslušném roce získal alespoň 70 bodů,

— v NSZ z matematiky organizované v příslušném roce společností www.scio.cz, s.r.o., (dále jen „SCIO testy z matematiky“) v české nebo slovenské verzi dosáhl minimálně percentilu 70,

— v Národní srovnávací zkoušce z Obecných studijních předpokladů organizované v příslušném roce společností www.scio.cz, s.r.o., (dále jen „SCIO testy z OSP/NSZ“) v české nebo slovenské verzi dosáhl minimálně percentilu 70,

— je úspěšným řešitelem krajského kola středoškolské olympiády v matematice, fyzice nebo programování (v České republice se jedná o Matematickou olympiádu kategorie A, B, C a P a o Fyzikální olympiádu kategorie A, B, C a D) za poslední 4 roky nebo se úspěšně zúčastnil obdobné celostátní soutěže v České republice nebo jiné zemi za poslední 4 roky,

— je úspěšným řešitelem programovací soutěže FIKS

  • Elektronická přihláška: 800 Kč

SCIO testy

Tato škola akceptuje výsledky SCIO testů.

Matematika

Výsledek pro přijetí: 70 %

Vyzkoušet test

Obecné studijní předpoklady

Výsledek pro přijetí: 70 %

Vyzkoušet test

Aktuality

Doplňující informace

Studium v zahraničí

Během studia můžete vyjet na studijní pobyty do zahraničí na více než třicet IT fakult po celém světě. Fakulta umožňuje a podporuje studijní pobyty v rámci programu Erasmus+, výměnných programů mimo EU nebo v rámci intenzivních kurzů Athens. Více informací naleznete zde.

Ubytování a koleje

Každý student prvního ročníku bakalářského studia na FIT má garantované ubytování na koleji. ČVUT poskytuje ubytování pro téměř 8000 studentů na 8 kolejích (největší je Strahov s více než 4 500 lůžky). Více informací naleznete zde.

Kontakt

Fakulta informačních technologií

České vysoké učení technické v Praze
Thákurova 2700/9
160 00 Praha 6

Partneři