O nás

Vysoká škola finanční a správní je jedna z prvních soukromých univerzit v České republice. Na českém edukačním trhu působí více než 20 let a uchazečům o studium nabízí jednu z nejširších nabídek akreditovaných studijních programů ze všech soukromých vysokých škol.

Proč zrovna na VŠFS?

 • Stabilní, dostupná a moderní univerzita
 • Z oborů si zaručeně vybereš
 • U nás učí osobnosti z praxe
 • Budeme se Ti věnovat, vážit si Tvé důvěry
 • Ušetříme Tvůj čas. Offline i online
 • Semestr v zahraničí? U nás bez problémů
 • Potřebuješ opáčko? Máme přípravné kurzy
 • Učíš se dobře? Dostaneš stýpko!
 • Vybereš si z mnoha výhod a praxí partnerů VŠFS

Studijní programy

Škola poskytuje všechny stupně vysokoškolského vzdělání: bakalářské (titul Bc.), navazující magisterské (titul Ing. a Mgr.) a doktorské (titul Ph.D.). Studovat lze obory s ekonomickou, správně právní, bezpečnostní tématikou, ale např. i aplikovanou informatiku. VŠFS najdete v  Praze, Karlových Varech a Mostě, kde se dohromady vzdělává cca 3000 studentů. VŠFS je aktuálně dle statistiky MŠMT největší soukromou vysokou školou z hlediska počtu prezenčních a zahraničních studentů. Univerzita je součástí vícestupňového vzdělávacího systému pro všechny generace, tzv. Společenství škol. Díky praktickému pojetí výuky nemají její absolventi problém s uplatněním v profesním životě. Koho láká zahraničí, může vycestovat v rámci programu Erasmus+ do jedné z mnoha partnerských univerzit. Studium v angličtině? Ano, i to je na VŠFS možné.

Web

Kde nás najdeš

Vysoká škola finanční a správní, a.s.

Estonská 500/3
101 00 Praha 10

Přihlášky a přijímačky

Termíny přijímacího řízení
Přihláška na Bc. a Mgr. programy bude otevřena od 1.1.2024.

Přijímací pohovor

Přijímací pohovor sestává z pohovoru s představiteli VŠFS s podáním základních informací o škole a o studiu. Uchazeči mohou absolvovat dobrovolné písemné testy z cizího jazyka a všeobecných znalostí vybraného studijního programu, které  si na základě předaného klíče sami opraví a zhodnotí své předpoklady ke studiu.

 

Uchazeči o studium oborů/programů vyučovaných v anglickém jazyce píší povinně vstupní test z anglického jazyka nebo předloží certifikát dokládající jejich znalost anglického jazyka.

Uchazeči – cizinci, kteří se hlásí na studijní obory/programy vyučované v českém jazyce, povinně skládají vstupní test z českého jazyka.

Na základě identifikovaných problémových oblastí studenta či jeho zájmu, VŠFS nabízí studijní poradenství se snahou pomoci doplnit potřebné znalosti do doby zahájení výuky či v 1. roce studia na VŠFS (oživovací či prohlubovací kurzy z různých předmětů).

 

 

 • Elektronická přihláška: 300 Kč
 • Papírová přihláška: 500 Kč

Aktuality

Doplňující informace

VŠFS pořádá akce pro studenty, absolventy a širokou veřejnost jako je každoroční ples, sportovní turnaje či odborné konference. V sídle, které je v centru Prahy, lze nalézt skvělé technické zázemí učeben, multimediální centrum, kongresový sál, moderní knihovnu či studentský klub TIM pro chvíle studia i odpočinku. Pobočka v Karlových Varech láká vysokoškoláky ke studiu v příjemném prostředí v centru věhlasného lázeňského města. Mostecké studijní středisko během svého mnohaletého působení přispívá projekty a výzkumem k rozvoji celého regionu. Univerzita nabízí širokou škálu stipendií za studijní výsledky, nebo za reprezentaci školy ve sportu či mezinárodních soutěžích.

Jako jediná soukromá vysoká škola získala VŠFS certifikát ECTS Label. Tento certifikát je oceněním kvality univerzity za správnou implementaci a užití kreditového systému. Certifikát ECTS Label je nejprestižnějším evropským oceněním v oblasti kvality terciárního vzdělávání, jeho získáním se VŠFS řadí k 11 renomovaným veřejným vysokým školám v České republice. Ve spolupráci se City University of Seattle z USA dále univerzita nabízí a organizuje celosvětově uznávané manažerské studium MBA v anglickém jazyce. Zájemcům o oba typy studia poskytujeme „Global program“, který umožňuje současné získání titulu Ing. + MBA nebo Bc. + BSBA. Struktura a náplň programu jsou akreditovány americkou institucí NWCCU (Northwest Commission on Colleges and Universities) a opírají se o učební plány City University of Seattle (USA) a také akreditaci ACBSP (Accreditation Council for Business Schools and Programs). Pro Českou republiku je program akreditovaný Českou asociací MBA škol, CAMBAS. V současné době probíhají specializace v globálním managementu, marketingu a financích.

Ubytování

Vysoká škola finanční a správní patří mezi  soukromé univerzity, které nabízejí svým studentům vlastní komfortní a dostupné ubytování v několika variantách. Campus Vlkova je situován do centra Prahy. Nově zrekonstruovaný dům na Žižkově poskytuje neopakovatelnou atmosféru života v srdci velkoměsta a snadnou dostupnost.

Univerzita  v roce 2019 otevřela i zcela nové ubytovací zařízení na Bertramce. Campus Plzeňská o kapacitě  140 lůžek, aby naplnila rostoucí potřeby tuzemských i zahraničních studentů po bydlení pod záštitou VŠFS. Budova díky nedávné rekonstrukci nabízí vysokoškolákům nadstandartní komfort pro načerpání sil a k dispozici jsou i kvalitní doprovodné služby.

Náročnější studenti mají možnost pronájmu pokoje v moderním rodinném domě „Campus Villa“ v klidné a bezpečné části pražských Stodůlek.

Bližší informace k ubytování naleznete zde.

Školné

Částky jsou uvedeny za jeden semestr studia.

Studijní programy vyučované v českém jazyce 

Bakalářské studium

prezenční studium: 33.000,- Kč

kombinované studium: 33.000,- Kč

Magisterské studium

prezenční studium: 34.000,- Kč

kombinované studium: 34.000,- Kč

Doktorské studium

prezenční studium: 39.000,- Kč

kombinované studium: 39.000,- Kč

 

Studijní programy vyučované v anglickém jazyce 

Bakalářské studium

prezenční studium: 48.000,- Kč

Magisterské studium

prezenční studium: 49.500,- Kč

Doktorské studium

prezenční studium: 52.500,- Kč

kombinované studium: 52.500,- Kč

 

 

Zájemcům o studium, kteří nastupují do prvních ročníků bakalářských studijních programů, je poskytnuta sleva školného ve výši 3.000,- Kč za první akademický rok, pokud dojde k podpisu Smlouvy o studiu do 30. 6. 2024.

Kontakt

Vysoká škola finanční a správní, a.s.

Estonská 500/3
101 00 Praha 10

Pobočky

Studijní středisko Karlovy Vary

T. G. Masaryka 541/3 541/3
360 01 Karlovy Vary

www.vsfs.cz
(+420) 353 301 011
prihlaska@vsfs.cz

Studijní středisko Most

Pionýrů 2806/7
434 01 Most

www.vsfs.cz
(+420) 476 707 722
most@vsfs.cz

Praha Vltavská

Vltavská 980/12
150 00 Praha 5

www.vsfs.cz
(+420) 210 088 860
praha@vsfs.cz