O nás

Česká zemědělská univerzita v Praze je předním vzdělávacím a výzkumným centrem v oblastech lesnictví, životního prostředí, agrárního sektoru, udržitelnosti přírodních zdrojů, managementu a informatiky, techniky a regionálního rozvoje. ČZU vede studenty k zodpovědnosti a respektu k životnímu prostředí v zájmu udržitelného života budoucích generací. V roce 2020 tak obhájila svůj post nejudržitelnější univerzity v ČR. Univerzita sídlí v jedinečném zeleném moderním kampusu na Suchdole.

Kde nás najdeš

Česká zemědělská univerzita v Praze

Kamýcká 129
165 00 Praha - Suchdol

Fakulty

Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů

• Agriculture and Food (EN)
  • Akvakultura a péče o vodní ekosystémy
  • Aplikovaná zoologie

a dalších 43 programů

46 programů

Fakulta lesnická a dřevařská

• Aplikovaná geoinformatika a DPZ v lesnictví
  • Biologie lesa
  • Dřevařské inženýrství

a dalších 19 programů

22 programů

Fakulta tropického zemědělství

• Agri-food Systems and Rural Development (EN)
  • Agricultural Sciences and Farming Systems in the Tropics and Subtropics - double degree (EN)
  • Agriculture in Tropics and Subtropics (EN)

a dalších 10 programů

13 programů

Provozně ekonomická fakulta

• Business Administration (EN)
  • Economics and Management (EN)
  • Ekonomika a management

a dalších 18 programů

21 programů

Technická fakulta

• Agricultural Engineering (EN)
  • Energetika
  • Engineering of Agricultural Technological Systems (EN)

a dalších 13 programů

16 programů

Fakulta životního prostředí

• Aplikovaná a krajinná ekologie
  • Aplikovaná ekologie
  • Applied and Landscape Ecology (EN)

a dalších 26 programů

29 programů

Institut vzdělávání a poradenství

• Kariérové poradenství a vzdělávání
  • Učitelství praktického vyučování
2 programy

Přihlášky a přijímačky

• Elektronická přihláška: 750 Kč

Deset důvodů, proč si vybrat ČZU

1. Nejživější kampus v ČR

Přednáškové sály, stravování, ubytování, zábavu, sportovní vyžití i špičkové přístrojové vybavení. To nabízí suchdolský kampus. Vše na jednom místě.

2. Široké možnosti uplatnění

Nebojte se, že po studiu nenajdete práci. Nezaměstnanost absolventů ČZU je dlouhodobě velmi nízká. Chcete mít jasno už při studiu? Vyrazte na Veletrh pracovních příležitostí, který každý rok pořádáme.

3. Špičková věda a výzkum

Podle prestižních srovnávacích žebříčků patříme k nejlepším 3 procentům univerzit na světě. V žebříčku časopisu Týden jsme ovládli kategorii Zemědělských, lesnických a veterinárních věd. Mezi pěti nejlepšími jsou hned tři naše fakulty.

4. Teorie doplněná praxí

Znalosti získané při výuce u nás můžete ověřit v praxi. Studentům jsou k dispozici laboratoře, ale i výzkumná pracoviště, jako jsou stáje, psinec, pole, botanická zahrada či skleníky. Vaříme si vlastní pivo, máme také vinařství. Máme vlastní zázemí v podobě více než 9 tisíc ha na našich školních podnicích. Naše zázemí se také neustále rozrůstá, nejnověji jsme otevřeli High-tech technologicko-výukový pavilon Fakulty lesnické a dřevařské, který ukrývá nejmodernější technologie.

5. Studium v zahraničí

Ověřte s námi vaše jazykové i odborné schopnosti v zahraničí. Máme rozsáhlou síť partnerských univerzit po celé Evropě, ale i mimo ni.

6. Bohatý studentský život

Zajděte si do jedné z restaurací v areálu, nebo poseďte například v Libosadu. Život v kampusu nezná mezí, do dění se můžete zapojit se například i prostřednictvím studentských spolků.

7. Studujte to, co vás opravdu zajímá

Nabízíme více než 100 oborů a programů. Zajímají vás technologie, informatika nebo například ekologie? U nás si vybere každý.

8. Stravování

Kampus nabízí řadu možností, kde se najíst, navíc řada jídel je dotovaná. Pro dobré jídlo tak nemusíte sahat hluboko do kapsy. K dispozici vám je menza, restaurace, bufety, ale třeba také ČZU shop, který v nedávné době prošel významnou proměnou.

9. Propracovaný stipendijní systém

Univerzita poskytuje ubytovací a sociální stipendium. A to není všechno. Fakulty odměňují své studenta za mimoškolní aktivity či prospěchovým stipendiem.

10. Udržitelnost, to je naše!

Říká vám něco ekologie a odpovědnost? Nám ano, proto jsme se vydali takovým směrem, abychom co nejméně ničili planetu. Podle mezinárodního žebříčku UI Green Metric World University Rankings máme nejudržitelnější kampus v republice.

Česká zemědělská univerzita v Praze

Kamýcká 129