Tiskové zprávy
Unicorn University pořadatelem online konference o umělé inteligenci
Unicorn University, přední vysoká škola v oblasti digitálních technologií, pořádala 21. dubna 2023 svou již 21. konferenci s názvem Unicorn University Open. Letošním tématem byla umělá inteligence a konference byla jako každý rok zcela zdarma a otevřena pro širokou veřejnost. Prestižní události se zúčastnilo více než 5 000 účastníků z celého světa, kteří se mohli těšit …
číst víceJak žít lépe ve městech? Řešení hledali studenti letní školy design sprint FIT ČVUT v Praze
Město a udržitelný rozvoj bylo tématem Letní školy Design Sprint. Přes 20 studentů, pod vedením mentorů z fakulty hledalo řešení, jak využít moderní technologie, aby se ve městech mohlo lépe a více ekologicky žít. Během pouhých 5 dní se naučili metodu Design Sprint vyvinutou společností Google, díky které navrhli vlastní projekty pro lepší a udržitelnější …
číst víceTEDxUNYP 2022
TEDxUNYP v sobotu 24. září přivítá představitele komerčních, společenských, sportovních, kulturních a akademických institucí, kteří se podělí o inovativní nápady a myšlenky na již šestém pokračování TEDxUNYP. TEDxUNYP je nezávisle organizovaná, oficiálně licencovaná událost TEDx a největší akcí v anglickém jazyce v České republice. Letos se událost vrací do prostoru multifunkční UNYP Arény, kde se v rámci …
číst víceNový hlavní partner VŠE
Obchodní řetězec Kaufland Česká republika uzavřela partnerskou smlouvu s Vysokou školou ekonomickou v Praze a díky tomu se stala novým Hlavním partnerem VŠE. Společnost Kaufland ČR má zájem o podporu studentských aktivit a akcí pořádaných na VŠE, ale také o spolupráci s Fakultou mezinárodních vztahů VŠE, kde se bude aktivně podílet na výuce předmětů zaměřených …
číst víceRobotičtí agenti nastoupili do nově otevřené laboratoře na FIT ČVUT v Praze
Robotičtí agenti jsou roboti, kteří musí spolupracovat s mnoha dalšími zpravidla identickými roboty, aby splnili úkol, na který by jeden samostatný robot nestačil. Jejich naprogramování není vůbec jednoduché. Je nutné je naučit vzájemné spolupráci, aby nedocházelo ke kolizi mezi nimi a roboti spolu vzájemně nesoutěžili, ale aby spolupracovali. Programování takových robotických agentů se naučí studenti …
číst víceStartuje Technologická olympiáda pro středoškoláky
Elektromobilita, umělá inteligence, kyberbezpečnost či kryptoměny jsou technologické trendy, které hýbou současným světem. Přispět k jejich lepšímu pochopení a inspirovat k jejich studiu má za cíl projekt Technologické olympiády, jehož registrace do pilotního ročníku odstartovala 1. února. Soutěž počítá se zapojením přibližně 1500 studentů středních škol, kteří se mohou registrovat v tříčlenných týmech. Finálové kolo proběhne …
číst víceFunkce děkana Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT se ujímá doc. Václav Čuba
V úterý 1. února 2022 se na čtyři roky ujímá funkce děkana Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze (FJFI) doc. Ing. Václav Čuba, Ph.D. Nahrazuje tak ve funkci prof. Ing. Igora Jexe, DrSc., který fakultu řídil dvě volební období, tedy od roku 2014. Nový děkan chce fakultu i nadále vést jako přírodovědnou výzkumnou základnu ČVUT …
číst víceMladá vědkyně z FEL ČVUT úspěšně navrhla algoritmus pro drony a roboty
Aktuální 12. ročník soutěže nejlepších diplomových prací z oblasti IT, do které se zapojilo téměř 1300 studentů z 13 předních českých i slovenských vysokých škol, zná vítěze. Ve středu 8. 12. 2021 vybírala v online finále odborná porota složená z 19 akademiků i profesionálů z IT businessu nejlepší tři diplomové práce uplynulého akademického roku. Hlavní cenu získala Jindřiška Deckerová, …
číst víceVědaFest představí středoškolákům vědu a techniku naživo
VědaFest se bude konat ve středu 8. září 2021 od 8.30 do 18.30 hodin na Vítězném náměstí v Praze Dejvicích. Akce je určena pro žáky středních a základních škol, ale i pro veřejnost. Letošní 9. ročník má téma „Digitální svět“. Pro účastníky akce bude připraven bohatý interaktivní program, kde se populárním způsobem představí přírodovědné, technické i …
číst víceNechtěli nechat prváky bez pomoci. Tak pro ně vytvořili mentorský systém
Kontakt se spolužáky a průběžné dozvídání se informací je jedním z nejdůležitějších aspektů zvládnutí začátků studia na vysoké škole. Společně strávené okamžiky mezi přednáškami – ať už na chodbách mezi posluchárnami, v menzách či bufetech – jsou momentem, kdy si hlavně studenti prvních ročníků navzájem sdělují vše potřebné nejen kolem studia, zápočtů a zkoušek, ale i kde …
číst více