Studentský život

Kam se jít učit v Brně

Brno je plné různých zákoutí ideálních pro studium. Ať už v pauze mezi jednotlivými předměty, nebo když zjistíte, že doma se na učení prostě nemůžete soustředit.

Jak podnikat při studiu

Nový zákon umožňuje založení živnostenského listu už před dosažením osmnácti let. Pro vysokoškolské studenty je podnikání v něčem dokonce snazší než pro čerstvé absolventy. Pojďme si shrnout, na co vše je přitom třeba pamatovat.

Reportáž: O životě na koleji

Určitě už jste slyšeli bezpočet historek o životě na koleji. Dobré třeba o spolubydlících, špatné například o nevalné čistotě. V následující reportáži se vám pokusíme zprostředkovat celkový pohled na bydlení ve studentské ubytovně. Do svého pokoje nás pustila Justýna, studentka prvního ročníku psychologie na Univerzitě Karlově.

Individuální studijní plán

Dá se sladit studium na vysoké škole se závažnějšími zdravotními problémy? Co když se ocitnete v takové sociální situaci, která vaše studium ohrožuje, nebo školu nezvládáte kvůli práci? V podobných situacích můžete využít takzvaný „individuální studijní plán“. Pojďme se podívat na to, o co se jedná, jak o něj požádat a čeho se vyvarovat.

Ondřej Kania: Za rok jsem sehnal 6 milionů korun

V sedmnácti letech odjel studovat do Spojených států. Sám si zařídil stipendium na soukromé střední škole. Své zkušenosti po návratu zúročil a vrhnul se do podnikání. Za pouhý rok sehnala jeho agentura stipendia za šest milionů korun.

číst více

Reportáž: Všechno, co jste kdy chtěli vědět o spolubydlení

Chystáte se na vysokou školu a zatím nevíte, kam složíte hlavu? Koleje jsou pro vás moc neosobní, dojíždět nechcete, na samostatné bydlení nemáte peníze? Tak vezměte několik kamarádů, sbalte si doma svých pár švestek a vydejte se spolubydlet. Jak uvidíte v následující reportáži, může to být velká zábava.

číst více

Chci změnit obor, možná i školu

Mnozí prváci začínají uvažovat o tom, zda byla jejich volba vysoké školy správná. Jak obor změnit?

číst více

Hledáte práci? Zkuste veletrh pracovních příležitostí

Už vás nebaví každý den kontrolovat nabídky práce na internetu a rozesílat životopisy, když na vaše e-maily stejně většinou ani nedostanete odpověď? Zkuste aktivnější způsoby hledání uplatenění. Jedním z nich jsou veletrhy pracovních příležitostí.

Jak na praxi? Třeba s projektem Stáže pro mladé

K nalezení vhodného pracovního místa už dávno nestačí samotné studium nebo dokončení vysoké školy. Ony pomyslné laťky jsou už poněkud výš. I proto se dnes mnohem více než předtím cení viditelná snaha uchazečů udělat pro své dobré uplatnění „něco navíc“. A právě ono něco navíc vám může pomoci najít třeba projekt Stáže pro mladé.