Studentský život

Jak sehnat sponzory na maturitní ples

Bez peněz se maturitní ples pořádá těžko. Kde ale sehnat někoho, kdo vám ho zafinancuje? A jak mít vše právně ošetřené?

Nejlepší studentské podniky v Praze a Brně

Začátek výuky se vysokoškolákům kvapem blíží. Přečtěte si, kam si jít odpočinout po dni plném přednášek a cvičení.

číst více

Věčné dilema: kolej, privát, nebo doma?

Vysoká škola bývá první možností vyzkoušet si starání se sám o sebe. Je nejlepší zamířit na kolej, sdílet byt s kamarády, nebo zůstat u rodičů?

Přehled studentských slev

Studentům bývá často každá koruna drahá. Proto na ně řada prodejců myslí a chystá jim určené slevy. Podívejte se, kde všude můžete ušetřit.

číst více

Studentské vztahy na dálku a jak je nepokazit

Začnete spolu chodit na střední. Jeden odmaturuje a jde na školu do jiného města, nebo odmaturují oba, ale každý začne studovat jinde. Ustát vztah na dálku není vždycky jednoduché, ale taky ne nemožné. Čím se tomu dá pomoct a čím uškodit?

číst více

Rozhovor: „České firmy nevědí, jak zaměstnance s titulem Ph.D. hodnotit.“

Ukončení magisterského stupně vysoké školy nemusí být konec studia. Pro zájemce o výzkum, učení a další seberozvoj je tu takzvaný postgraduál.

číst více

I veřejné školy mají své ceníky. Podívejte se, na jaké poplatky můžete narazit

Během vysokoškolského studia se studenti běžně setkávají s poplatky za přihlášku či třeba za delší nebo další studium. Jenomže toho, za co se na vysoké škole platí, je mnohem víc. Na jaké položky v cenících veřejných škol jsme například narazili, to už se dočtete v tomto článku.

číst více

Rozhovor: studium marketingu je ideální skloubit s praxí

Pracovat při škole, nebo si naplno užívat studentského života? Rozhodnutí, které řeší mnoho vysokoškoláků. Přečtěte si, co vám práce vezme, ale také dá.

Vojta Beránek: Mým snem byl vlastní kartonový nábytek

Dokážete si představit nábytek z papíru? Student architektury Vojta Beránek a zakladatel značky Kartoons ano – a sám ho při škole vyrábí.

číst více

Kuřata na privátě, páv na kolejích

Co s domácím mazlíčkem, když odcházíte na studia? Chov domácích zvířat se s vysokoškolským životem zdánlivě neslučuje. Zkušenosti z praxe ale ukazují opak.