Studentský život

Vánoční dárky, zn. Levně!

Při pomyšlení na Vánoce se nejednomu z nás orosí čelo. Dárky! Co koupit a kde na to vzít? Nebojte, nic není ztraceno, vše je zachráněno. Přinášíme vám tipy na poslední chvíli i pro chudé studenty.

číst více

Recept na úspěch? Makat, radí mladý podnikatel

Studujete a přitom přemýšlíte o vlastním byznysu? Zeptali jsme se jednoho z odvážlivců, kteří se právě do takového podniku pustili – a úspěšně. Přečtěte si, jak Marek s kamarády rozjel digitální agenturu.

číst více

Studentské půjčky: co nabízejí banky a jak nenaletět

Studium na vysoké není levná záležitost. Kapsy rodičů nejsou bezedné a sehnat si brigádu či práci také není vždy možné. Vysokoškoláci tak občas sáhnou i po půjčce. Pokud se však v nabídkách nevyznají, mohou naletět podvodníkům, kteří sice půjčí každému, avšak za nepřiměřených podmínek.

číst více

Brigády last minute – jak si na poslední chvíli sehnat práci na léto?

Prázdniny se blíží k polovině a vy pořád nemáte brigádu? Poradíme vám, kde hledat na poslední chvíli. Pozn. Článek byl 21. 7. aktualizován. (hav)

číst více

Kde a jak vytisknout diplomku

Diplomku máte napsanou a připravenou k obhajobě? Teď už před odevzdáním zbývá jediné – nechat ji vytisknout a svázat. Přečtěte si, jak na to.

číst více

Síť UNIFER nabízí studentům praxi při studiu

Dostat se k dobré praxi už při studiu je snazší, než by se zdálo. A až opustíte školu, najdete s ní zaměstnání mnohem snáz. Jednu z možností nabízí brněnské centrum inovativní spolupráce UNIFER.

číst více

Příjemná místa na učení v Brně

V knihovně či studovně se toho člověk údajně naučí několikrát více než při běžném studiu. Pro někoho je ale toto prostředí stresující a učí se nejradši doma. Někteří studenti si rádi učení zpestří dobrou kávou a dezertem. Míst, kde se učit, je v každém městě požehnaně. A jak je na tom moravská metropole? Přinášíme vám pár tipů.

Jak na předvánoční brigády

Lámete si hlavu, kde vezmete peníze na vánoční dárky pro své blízké? Máte čas a chuť si na to, co najdou pod stromečkem, sami vydělat? Dáme vám pár tipů, jak dát svému vánočnímu rozpočtu finanční injekci.

číst více

Alternativní bydlení pro studenty: flat buddies

Bez Flat Buddies by to nebylo ono. Na tom se shodují američtí studenti, kteří se zapojili do programu organizace CIEE (Council on International Educational Exchange). V rámci něj spolu bydlí studenti z USA a čeští studenti UK či FAMU.

číst více

Jak sehnat sponzory na maturitní ples

Bez peněz se maturitní ples pořádá těžko. Kde ale sehnat někoho, kdo vám ho zafinancuje? A jak mít vše právně ošetřené?