Diář, káva nebo kráva. Tipy na studentské vánoční dárky

22. 12. 2021 | Studentský život

Tipy na studentské vánoční dárkyBarevné ponožky? Ty dávám každý rok. Kniha? Ale která, stejně má čtení až po krk. Sada čajů a svíček? Ještě jí není sedmdesát. Dilema jménem vánoční dárky, které řešíš každý rok, je tu zas. Letos ti ho pomůžeme rozřešit a přinášíme tipy na užitečné a nápadité dárky pro studenty a studentky.

Pronajmi studijní místo

Co takhle chudému studentovi přispět na ideální studijní místo? Na dohled od Národního muzea v Praze ve Škrétově ulici funguje unikátní projekt v podobě podniku Cafedu. Ten v sobě skrývá kavárnu s non-stop otevřenými studijní prostory rozdělenými na diskusní a tichou část. A co víc! Kávu si zde můžete objednat přímo od stolu. Nechybí ani wifi, zásuvka u každého stolu a tiskárna. Studenty vyjde jeden den v Cafedu na 80 korun. Pokud si ale předplatíte místo rovnou na tři měsíce, dostanete jako bonus voucher na čtyři nápoje.

Do národních za polovic

V Národním divadle Brno i v Národním divadle v Praze mají studenti značně zvýhodněné vstupné. V Brně je to 50procentní sleva na každé představení vlastní produkce divadla. Pokud chcete obdarovat budoucího maturanta, rozhodně nesáhnete vedle, když pořídíte vstupenku na Jiráskovu Lucernu, Čapkovu Matku nebo legendárního Saturnina.

Poloviční vstupné mají i studenti v Národním divadle na opačné straně republiky, sleva však platí pouze na vyhrazená místa. Ale i z těchto sedadel si studenti můžou vychutnat Mozartovu operu Don Giovanni nebo drama Maryša bratří Mrštíků.

Mít to kam zaznamenat

Nejlepším přítelem studenta je diář. Co letos koupit ten od české firmy Papelote? Grafickým motivem pro nadcházející rok je vesmír. Firma se hlásí k udržitelnosti a snaží se pracovat s recyklovanými a lokálními materiály. Veškerá výroba probíhá v Česku a ručně. A co je nejlepší, vnitřek diáře je vyjímatelný, takže příští rok stačí dokoupit jen náplň a máte vystaráno. A co ještě přidat k diáři trochu péče? S plánovačem Opatruj.se se každý měsíc naučíte jeden „fígl“ k dosažení duševního pohody. Součástí diáře jsou navíc samolepky pro zlepšení nálady!

Káva každý měsíc

Asi žádný student by nedokázal přežít semestr a zejména zkouškové bez pořádného „povzbuzováku“. Kokain a jiné drogy jsou samozřejmě nelegální, co ale určitě schvalujeme je káva! Nejsnazší je navštívit síť prodejen Tchibo, kde vám namelou kávu na požadovanou hrubost. Navíc k ní můžete přikoupit i nějaký ten doplněk v podobě šály, vykrajovátek nebo ozdobiček na stromek. Aby káva nikdy, ale opravdu nikdy nedošla, pořiďte kolegovi nebo kolegyni kávové předplatné! My doporučujeme Upraženo, které dodává světovou kávu z beskydských hor, pro skutečné znalce pak předplatné od La Bohema Cafe.

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Skutečný dárek

Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo zkrátka pohrdá Vánoci a materialismem, i pro něj máme perfektní tip na dárek. Zkuste nějaký z poukazů neziskových organizací, třeba v rámci projektu Člověka v tísni. Na stránkách Skutečný dárek.cz si můžete vybrat dárek od 150 korun (ryba, která nasytí celou vesnici) do 7500 korun (daruj chudé rodině krávu). Člověk v tísni myslí i na potřebné u nás doma a nabízí mimo jiné poukaz na měsíc doučování. Společnost Sue Ryder pro důstojné stáří pak nabízí voucher na trénování paměti lidí s demencí. Můžete také přispět na výcvik asistenčního psa zaštiťovaný neziskovou organizací Pestrá. K tomuto poukazu pak můžete přidat i pejska Pestrouše ušitého ze starých ponožek, pokud to vašeho nematerialistu příliš nerozruší.

Další články k tématu

Vánoční filmy pro studenty o studentech

Vánoční filmy pro studenty o studentech

Vánoce jsou tu a s nimi čas klidu a míru, než v lednu vypukne peklo zvané zkouškové. Volné chvilky si můžete zpříjemnit nějakým vánočním filmem – třeba takovým, ve kterém hlavní roli hrají studenti. Připravili jsme pro vás seznam vánočních snímků, ze kterého si vybere každý student, ať už holduje kultovním béčkovým hororům nebo si chce odpočinout …

číst více
Neschopnost vybrat si. Jak bojovat s rozhodovací paralýzou?

Neschopnost vybrat si. Jak bojovat s rozhodovací paralýzou?

Rozhodovací paralýza je neschopnost reagovat efektivně na situaci v důsledku příliš analytického přístupu či přemíry informací. Takto tento stav definuje Oxfordský slovník. V prvním případě se člověk snaží najít ideální řešení problému tak urputně, že se pokouší analyzovat každičké možné řešení. V druhém případě se pak cítí zahlcen množstvím informací, což může odvést jeho pozornost od …

číst více
7 tipů, jak studenti mohou o Vánocích pomáhat

7 tipů, jak studenti mohou o Vánocích pomáhat

Vánoce jsou kromě jiného také období, kdy si lidé navzájem mnohem více pomáhají. Pořádají se různé charitativní akce nebo sbírky. Pomáhat ale můžete, i když jakožto student máte hluboko do kapsy. Třeba tak, že své nepotřebné věci pošlete dál nebo na Štědrý den prostřete o jedno místo navíc. Věnujte se dobrovolnické činnosti Jestliže netrpíte finanční …

číst více