Budou z pedagogů veřejní činitelé?

Na pondělní vraždu učitele ve Svitavách reaguje také Českomoravský odborový svaz pracovníků ve školství. Jeho představitelé navrhují, aby se učitelé do budoucna zařazovali mezi veřejné činitele, což by prý umožnilo jejich lepší ochranu.

Fotografická soutěž

Od prvního do dvanáctého března probíhá v Informačním centru Evropské unie výstava fotografií, které byly zařazeny do soutěže o nejlepší fotografii ze zahraničního studijního pobytu, vyhlášené národní agenturou SOKRATES.

DOPRÁCE 2004

V termínu 10. – 11. března se v kongresovém centru BVV v Brně uskuteční veletrh uchazečů o práci a pracovních příležitostí. Tato dvoudenní akce má pomoci mnoha absolventům najít místo. Uchazeči se zaregistrují na webových stránkách www.doprace.cz a získají tak přístup k databázi nabízených pracovních příležitostí. Firmy zase jejich životopis. Po posouzení požadavků bude každému sestaven harmonogram pohovorů se zástupci firem, kam se uchazeč hlásí.

DISKUSE:

Pravděpodobně už jste si všimli, že na portálu VYSOKESKOLY.cz došlo k výrazným změnám. Jelikož nám velice záleží na Vašem názoru, byli bychom velmi rádi, kdybyste se zapojili do diskuse na téma: Jak se Vám líbí?

Masarykova univerzita volí rektora

Funkční období nynějšího rektora brněnské Masarykovy univerzity (MU) Jiřího Zlatušky se chýlí ke konci. Od příštího semestru nastoupí na jeho místo jeden ze tří kandidátů, jenž bude zvolen Akademickým senátem MU devatenáctého dub­na.

Stipendium na International Baccalaureate program

Stejně jako v předchozích třech letech vyhlašuje pražská British International School i letos výběrové řízení, na jehož základě udělí dvouleté stipendium pro International Baccalaureate program. Ucházet se můžou všichni čeští studenti ve věku 16–17 let.

číst více

Učeň Středního odborného učiliště ve Svitavách pobodal pedagoga.

Učeň Středního odborného učiliště ve Svitavách v pondělí 1. 3. 2004 v dopoledních hodinách vážně pobodal svého šedesátiletého pedagoga. Ten následkům zranění po převozu do nemocnice podlehl, přestože byla ihned přivolána záchranná služba.

číst více

V Mělníku by mohla vzniknout zahradnická fakulta

K budoucí Vysoké škole Jiřího z Poděbrad, která bude mít sídlo v Poděbradech, by mohla patřit i další fakulta. K plánovaným fakultám (hotelové škole v Poděbradech, ekonomické v Mladé Boleslavi, technické v Čáslavi a Kutné Hoře) by později mohla přibýt i fakulta zahradnická

Rektoři se domluvili se Špidlou

V pátek 27. 2. 2004 se v Praze sešli rektoři vysokých škol s premiérem Vladimírem Špidlou. Výsledkem setkání je dohoda, že se rektoři zapojí do tvorby státního rozpočtu na příští rok a budou k němu posílat své připomínky.

Fakulty otevřou nové obory

Nové obory otevřou od září některé české vysoké školy. Fakulta technologická Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně zahájí výuku tříletého bakalářského studia se zaměřením na technologie a řízení v gastronomii. Studijní program