Scholaris

21. 11. 2004 | Aktuality

V Olomouci se bude od 23. listopadu konat výstava středních škol a středních odborných učilišť z Olomouckého kra­je.

V Olomouci se bude od 23. listopadu konat výstava středních škol a středních odborných učilišť z Olomouckého kraje. Již devátý ročník Scholaris, jak se výstava jmenuje, představí na sedmdesát škol.

Cílem projektu je dát žákům končícím základní školu možnost porozhlédnout se, kde mají šanci ve svém vzdělávání pokračovat a jaké obory navštěvovat. Od letošního roku mohou na přihlášku napsat pouze jednu střední školu, a proto je výstava škol a seznámení se s možnostmi pro žáky velmi důležité.

Akce bude probíhat od 23. listopadu po tři dny, kdy bude dopoledne výstava určena zvláště žákům a jejich výchovným poradcům a odpoledne převážně dětem s jejich rodiči.

Zdroj: www.ihned.cz