Pražský veletrh studijních příležitostí ve Francii

15. 11. 2004 | Aktuality

Ve dnech 18. a 19. listopadu 2004 se v pražské Betlémské kapli budou v rámci veletrhu Studovat ve Francii prezentovat francouzské vzdělávací instituce. Během letošního třetího ročníku návštěvníci mohou zhlédnout zhruba třicet stánků představujících nejen školy…

Ve dnech 18. a 19. listopadu 2004 se v pražské Betlémské kapli budou v rámci veletrhu Studovat ve Francii prezentovat francouzské vzdělávací instituce. Během letošního třetího ročníku návštěvníci mohou zhlédnout zhruba třicet stánků představujících nejen školy, jako např. Paris – Tech’, Centrum aplikované jazykovědy v Besançonu, pařížskou Ecole des Beaux Arts a zemědělskou školu ISA Lille či ENISE, ale i francouská ministerstva: sociálních věcí či kultury a také další užitečné úřady.

Zájemce o studium ve Francii jistě potěší série přednášek o tamním vysokoškolském systému či o uznávání diplomů. Dalším tématem budou jednotlivá studijní odvětví: ve čtvrtek 18. 11. se dozvíme o exaktních a inženýrských studiích a u kulatého stolu se bude hovořit o možnostech financování studijních pobytů. V odpoledním bloku přijdou na řadu humanitní studia a společenské vědy. Studentský život a sociální zabezpečení proberou hosté kulatého stolu, kteří posluchače seznámí se svými zkušenostmi a také s právními a administrativními aspekty těchto pobytů.

Páteční program začne informacemi o zemědělských vysokých školách, pak přijde na řadu blok Francouzština – cizí jazyk a dálková studia. Kromě toho nás budou jednotliví představitelé informovat o lékařských a uměleckých fakultách.

Veletrh pořádá Francouzské velvyslanectví v ČR spolu s Českým učením technickým v Praze v prostorách betlémské kaple. Jednotlivé stánky najdete v lapidáriu, zatímco horní prostory kaple budou vyhrazeny přednáškám a debatám u kulatých stolů. Ukončení veletrhu se plánuje na třináctou hodinu.