ERASMUS MUNDUS:

Poté, co Evropa snížila dotace na známý a mezi studenty oblíbený mobilitní program Socrates/Erasmus, je na světě nový stipendijní program Erasmus Mundus.

Doktorát pro prezidenta

Prezidentovi České republiky prof. Ing. Václavu Klausovi, CSc. brzy přibude další titul. Čestná vědecká hodnost doktor honoris causa mu bude udělena na slavnostním zasedání vědeckých rad Vojenské akademie v Brně.

Demonstrace za Vaňkovku:

Studenti se 17. března 2004 vypravili na demonstrační pochod Brnem z centra směrem k areálu staré továrny Vaňkovka. Chtěli tak vyjádřit svůj protest proti demolici tamních historických budov a výstavbou nového obchodního centra.

číst více

Na teplické konzervatoři se objevil meningokok

Na následky meningitidy (zánětu mozkových blan) zemřel z pátku na sobotu dvaadvacetiletý student teplické konzervatoře.

číst více

Šmiták, odsouzený spolu s Číhalíkem za nedovolené otrhání orchidejí, odmítá dát výpověď

Jindřich Šmiták, kterého novozélandský soud potrestal pokutou za pokus vyvézt ze země nelegálně utržené orchideje, odmítá ukončit pracovní poměr

číst více

Jeďte studovat do Austrálie!

Zástupci australských škol se již potřetí vydali do České republiky, aby zde prezentovali své školy a nabídli Čechům studium v jejich zemi. Letošní miniveletrh proběhne 17.-18. 3.

Děkan LF Univerzity Palackého odstoupil

Děkan Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, kterého potrestal novozélandský soud statisícovou pokutou za nedovolené trhání orchidejí, rezignoval na svou funkci. O úplném odchodu z fakulty zatím neuvažuje.

číst více

Na školách se začne učit jinak!

Vláda dnes konečně schválila návrh nového školského zákona, který by měl do značné míry změnit český vzdělávací systém. Návrh bude tedy předložen poslancům, dá se však předpokládat, že poslanci navrhnou další změny a úpravy.

číst více

Den smutku spojený s diskusí na téma agresivita a násilí ve společnosti

Školské odbory vyhlásily středu 10. března, den, kdy se bude konat pohřeb zavražděného učitele ze Svitav, dnem smutku. Doporučily, aby školy vyvěsily černou vlajku. Úvodní hodiny výuky by měly být zahájeny minutou ticha, po níž by měla následovat diskuse o agresivitě a násilí nejen na školách, ale ve společnosti obecně.

číst více

Děkan lékařské fakulty UP Čihalík obviněný novozélandským soudem z přestoupení CITES zpět v ČR

Děkan Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Čestmír Čihalík, kterému spolu s inspektorem životního prostředí Jindřichem Šmitákem uložil novozélandský soud statisícové pokuty za nedovolené trhání orchidejí, se 4. 3. 2004 vrátil do České republiky.