Plzeňští studenti se vzbouřili proti provozu kolejí a menz

24. 11. 2004 | Aktuality

Asi 400 studentů Západočeské univerzity v Plzni se ve středu 24. 11. shromáždilo před budovou rektorátu, kde měl odpoledne zasedat akademický senát. Protest byl namířen proti špatnému fungování Správy kolejí a menz.

Největší univerzitní menza byla ten den prázdná. Studenti, doktorandi i někteří zaměstnanci tak chtěli upozornit na neustálé a opomíjené problémy se stravováním a také s provozem kolejí a kolejním řádem. Své požadavky shrnuli do 15 bodů.

Mezi námitky studentů se nejčastěji objevuje to, že musí stát v menze dlouhé fronty a že ceny za obědy jsou jedny z nejvyšších ze všech univerzit. Dále jim vadí některé body kolejního řádu, například že nemohli zůstat loni během Vánoc na kolejích, přestože měli zaplaceno, nebo že je zcela nemožné ubytovat u sebe kamaráda na dočasně volné posteli.

Rektor univerzity Josef Průša ocenil snahu a organizaci studentů, ale upozornil na to, že všechny jejich námitky jsou už nějakou dobu projednávány. To bylo přijato nespokojeným skandováním a oponováním, že všechny kroky univerzity zůstávají u pouhých slibů. Protestujícím studentům se alespoň podařilo zařídit přesunutí jednání akademického senátu do jedné z největších učeben univerzity, aby se ho mohli osobně zúčastnit a přednést všechny tam svoje požadavky.

plne zneni protestu: http://dione.zcu.cz/phprs/view.php?….

Zdroj: www.idnes.cz