Marylin Manson učitelem?

27. 11. 2004 | Aktuality

Příjemné překvapení čekalo na studenty Temple University ve Philadelphii právě toto pondělí. Jejich učitele filozofie totiž suplovala skutečná rocková hvězda. A ne jen tak ledasjaká. Za katedrou stanul a celou hodinu odpřednášel sám Marylin Manson.

Stalo se tak prostřednictvím televizní stanice MTV, která ve svém pořadu Stand-In už podobným způsobem angažovala třeba Jesse Jacksona, Johna Kerryho či Snoop Dogga. Manson (jenž teprve nedávno vyvázl ze soudního sporu ve které byl obviněn, že způsobil duševní trauma členovi ostrahy tím, že se o něj při vystoupení třel rozkrokem) se představil tak, jak ho neznáme. V seriózním černém obleku, košili a kravatě v průběhu svého výkladu studenty obeznámil mimo jiné se svými názory na umění, náboženství, nebo také s tím, jak vnímá média a jejich moc. O tom, že to nebyly názory zas tak nekvalifikované, svědčí už fakt, že Manson sám je vystudovaným novinářem.

Hm…tak mě napadá…z novináře kontroverzním rockerem…že by z rockera zase učitelem? Kdoví, třeba se mu učitelské řemeslo skutečně zalíbilo a někdy se k němu možná zase vrátí. Co říkáte? Nebo snad přece jenom radši ne?