Další soutěž studentských filmů – tentokrát ve Zlíně

Studentské filmy budou mít od letošního roku na zlínském festivalu vlastní soutěžní sekci.

Pět nových rektorů

Prezident Václav Klaus včera jmenoval pět nových rektorů veřejných univerzit, kteří začnou plnit své funkční období od 1. března tohoto roku.

číst více

Kasárny se změní na vzdělávací středisko

Opuštěný areál kasáren v Uherském Hradišti by se mohl nejpozději do tří let proměnit na nové středisko vysokoškolského vzdělání. Uvolněné prostory využije jako svou pobočku hned několik univerzit a fakult.

číst více

Kolejné čeká v souvislosti s reformou drastické zdražení

Studentská komora Rady vysokých škol podala návrh na reformu podle které by stát dotace na lůžka nevyplácel školám, ale přímo jednotlivým studentům, kteří splní kritéria. Reformou se již zabývá ministerstvo školství.

Kňažko bude na Sorbonně přednášet o Slovensku

Další významný krok ve své umělecko – politicko – funkcionářské kariéře učinil bývalý slovenský ministr kultury a současný ředitel komerční televize JOJ Milan Kňažko. Ve čtvrtek 19. 2. bude studentům slavné pařížské Sorbonny poprvé přednášet o Slovenské republice.

číst více

Student byl při útoku na pedagoga nepříčetný

Napadení hradeckého univerzitního pedagoga Jana Laška zřejmě zůstane nepotrestáno. Dvacetiletý student politologie Martin Jelínek, jenž na Laška v prosinci loňského roku zaútočil baseballovou pálkou, byl podle vyjádření lékařů při svém činu nepříčetný.

číst více

Vysoké školy chystají další protesty

Po prosincových protestních pochodech chystají studenti vysokých škol a jejich pedagogové novou vlnu akcí, kterými chtějí poukázat na nedostatečné financování vysokoškolského sektoru.

číst více

Návrhem nového školského zákona se bude zabývat vláda

Vicepremiér Petr Mareš a ministryně školství Petra Buzková ukončili jednání o novém školském zákoně. Podle očekávání nedošlo ke shodě ve všech bodech, otázku placení školného na vyšších odborných školách a v posledním ročníku mateřských škol vyřeší až vedení koaličních stran a vláda.

Z parlamentů

Nedávno avizovaný zákaz ostentativního nošení náboženských symbolů ve veřejných školách včera schválila drtivou většinou francouzská dolní komora parlamentu Národní shromáždění.

číst více

Zákon zakazující okázalé nošení náboženských symbolů ve francouzských veřejných školách

Francouzské Národní shromáždění schválilo s drtivou většinou 10. února zákon, který zakazuje okázalé nošení náboženských symbolů ve veřejných školách. Zákon musí schválit ještě senátoři, vejít v platnost by měl v září.