Nová studia masové komunikace v Sokolově

1. 11. 2004 | Aktuality

Snahu o rozšíření možností vysokoškolského vzdělání zaznamenalo v poslední době město Sokolov.

Soukromá vysoká škola Jana Ámose Komenského zde z důvodu velkého počtu zájemců otevřela novou pobočku pro dálkové studenty. Ti 23. října zahájili svůj akademický rok. Mohou tu studovat v bakalářském programu obor Sociální a masová komunikace a k výuce budou využívat prostory gymnázia, které ochotně přistoupilo ke spolupráci.

O otevření pobočky v Sokolově se letos pokoušela i plzeňská strojní fakulta Západočeské univerzity, ale s neúspěchem. Obdrželi pouhých deset přihlášek, a proto zde semestr zahájen nebyl. Studenti dávají přednost dojíždění do Plzně, neboť předpokládají, že tam budou mít větší možnosti.

Zdroj: MF Dnes