O.p.s

Speciál O OBORECH: Bezpečnostní a strategická studia

Zajímáte se o bezpečnostní problémy dnešního světa? Pátráte po příčinách terorismu? Sledujete s napětím vývoj ozbrojených konfliktů ve světě? Pak se zkuste přihlásit na obor Bezpečnostní a strategická studia. Pozn.: Článek byl aktualizován 10. 4. 2013 (Nela Wurmová).

Speciál O OBORECH: Netradiční studijní obory I. díl

V prvním díle speciálu o netradičních oborech budeme pátrat po tom, co obnáší studium oborů Aktivity v přírodě, Průmyslové vlastnictví, Nanomateriály, Zemědělství tropů a subtropů nebo Nutriční terapeut.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Žurnalistika a mediální studia

Na profesní dráhu mediálního odborníka připravuje studenty zástup veřejných i soukromých vysokých škol. Některé školy se zaměřují jen na určitý typ žurnalistiky, jiné pojímají média jako celek. Tento článek vám pomůže přiblížit specifika jednotlivých univerzit.

POROVNÁNÍ OBORŮ: MBA studium managementu v češtině

Pracujete na vysoké manažerské pozici, ale rádi byste si rozšířili obzory o trendech v managementu? Snažíte se o kariérní růst a jeho podmínkou je titul MBA? Důvody ke studiu managementu v MBA programu mohou být různé. Nabízíme vám porovnání několika škol, na kterých lze mezinárodně uznávané osvědčení získat studiem v českém jazyce.

Speciál O OBORECH: MBA a LL.M. studium práva

Zvažujete posílení svého vzdělání v oblasti práva? Kromě „právnického“ MBA můžete získat také titul LL.M. K čemu jsou dobré a v čem se liší? A kde všude lze doplňující právnické vzdělání získat?

číst více

Mediální studia na MUP nově i v kombinované formě

Bakalářský studijní obor Mediální studia mohou uchazeči o studium na Metropolitní univerzitě Praha nově od nadcházejícího akademického roku studovat také v kombinované formě. Uchazeči budou přijímáni bez přijímacích zkoušek. Obor je vypsán v rámci studijního programu Mediální a komunikační studia a jeho základní délka činí tři roky. Vedle teoretické výuky zaměřené na současnot i historii vývoje masových a síťových …

Zahraniční vysoké školy v Praze

Cizí jazyky jsou v současné době ceněné nejen při cestování, ale i při hledání zaměstnání. Jednou z možností, jak se v nich zdokonalit, je samotné studium různých oborů na zahraničních vysokých školách. Následující článek se věnuje takovým školám v Praze, můžete se ale i těšit na článek o školách mimopražských.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Logistika

Logistika je stále populárnější obor, který lze v Česku studovat už na třech různých vysokých školách. Následující článek se zaměřuje především na srovnání jednotlivých studijních programů logistiky v dopravě a spojích, ale také na kombinaci tohoto oboru se studiem informačních systémů.

číst více

Přehled mimopražských soukromých škol, které ještě přijímají přihlášky

Chcete se pustit do vysokoškolského studia, ale nepřijali vás na vaši vybranou školu, nebo vás prostě žádná státní škola neoslovila? Po přehledu pražských soukromých vysokých škol vám přinášíme seznam všech soukromých škol mimo Prahu, které stále přijímají přihlášky.

číst více

Přehled pražských soukromých škol, které ještě přijímají přihlášky

Rádi byste studovali, ale na státní školu jste se nedostali nebo jste nenašli tu pravou? Není potřeba věšet hlavu. Stále ještě se můžete stát plnohodnotným studentem, a to na některé soukromé škole. Mnohé z nich nabízí zajímavé obory, vysoce kvalitní výuku a s využitím stipendií jsou cenově dostupné. V tomto článku přinášíme seznam pražských škol, na které se právě teď můžete hlásit.