O.p.s

POROVNÁNÍ OBORŮ: Ekonomické obory na soukromých školách

Ekonomické a manažerské obory jsou téměř to nejčastější, na co můžete narazit na soukromých vysokých školách. Na kterou z nich se vydat, pokud se rozhodnete nejít cestou státní školy? V následujícím článku vám nabízíme srovnání pěti soukromých VŠ, které ekonomické obory nabízejí.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Pojišťovnictví

Pojišťovnictví je ryze praktický obor specializovaný na úzkou oblast finančnictví. Staňte se renomovaným odborníkem. Nabídka českých vysokých škol a univerzit je překvapivě široká, o čemž se můžete přesvědčit v našem speciálu.

číst více

Proč studovat vysokou školu? Rektoři odpovídají

Je dnes vůbec důležité studovat vysokou školu? Proč? Zeptali jsme se osob nejpovolanějších – samotných rektorů českých vysokých škol.

Pozn: Příspěvky jsou řazeny abecedně podle názvů vysokých škol.

Speciál O OBORECH: Bankovnictví

Bankovnictví je obor, s nímž se v běžném životě setká asi každý z nás. Aby však fungovalo správně a my nepřišli o naše prostředky, které bankám a dalším finančním institucím svěřujeme, musejí jej obsluhovat odborníci. A právě na jejich výchovu se zaměřuje několik studijních oborů, které nejčastěji, i když ne výhradně, najdeme na našich ekonomických fakultách.

číst více

VŠO pořádá kurz znakové řeči v cestovních ruchu

Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s pořádá nově kurz českého znakového jazyka určený speciálně pro pracovníky v cestovním ruchu. Cennou znalost by mohly vuyžít zaměstnanci ubytovacích zařízení či restaurací, průvodci a pracovníci v cestovních agenturách či leteckých společnostech. Kurz je rozdělen do dvou modulů. První část je věnována obecnému úvodu do problematiky českého znakového jazyka. Druhá část rozvíjí znalosti …