Mediální studia na MUP nově i v kombinované formě

26. 2. 2012 | Aktuality

Bakalářský studijní obor Mediální studia mohou uchazeči o studium na Metropolitní univerzitě Praha nově od nadcházejícího akademického roku studovat také v kombinované formě. Uchazeči budou přijímáni bez přijímacích zkoušek.

Obor je vypsán v rámci studijního programu Mediální a komunikační studia a jeho základní délka činí tři roky. Vedle teoretické výuky zaměřené na současnot i historii vývoje masových a síťových médií si obor klade za cíl připravit své absolventy i prakticky. Profesní příprava je orientována na získání základních dovedností spojených s praktickou žurnalistikou, prací v reklamě a marketingu a působením v různých pozicích v audiovizuálních a internetových médiích. Bakalářský cyklus na MUP je navíc možné prodloužit o navazující magisterské studium příbuzných oborů.

Výuka bude probíhat formou čtyř celodenních soustředění během semestru (zpravidla se jedná o pátek a sobotu). Školné v případě tohoto, stejně tak jako jiných oborů v rámci kombinovaného studia na MUP činí 48 000 Kč za akademický rok nebo 25 000 Kč za semestr. Přihlášky ke studiu je možné podávat nejpozději do 26. září 2012.

Podrobnější informace o studiu a studijních plánech jsou k dispozici zde.

Zdroj: www.mup.cz

Další články k tématu

INFOGRAFIKA: Na vysoké školy míří silné ročníky. Úbytek studentů se zastavil, cizinců přibývá

INFOGRAFIKA: Na vysoké školy míří silné ročníky. Úbytek studentů se zastavil, cizinců přibývá

Posledních několik let počet studentů na vysokých školách klesal. Nyní však na školy míří silné ročníky a podle výroční zprávy o vzdělávání v Česku v roce 2019 se trend úbytku studentů zastavil. Loni zaznamenaly školy šestiprocentní nárůst poprvé zapsaných studentů a v budoucnu by číslo mělo podle predikcí ministerstva školství ještě růst. Celkem za posledních 10 let …

číst více
ČASOPIS: Jak na VŠ - únor 2021

ČASOPIS: Jak na VŠ - únor 2021

Kde studovat? Jak se připravit? A jak uspět? Odpovědi najdete v aktuálním čísle magazínu „Jak na VŠ“ úplně zdarma – zde klikni a prolistuj:   >> Otevřit digitální verzi Jak na VŠ    

číst více