O nás

Prague City University byla založena v roce 2004 jako Prague College a nabízí britské a české vysokoškolské programy v angličtině. V průběhu let postupně vznikly čtyři fakulty - Business, Art & Design, Media & IT a Education - na kterých se vyučuje široká paleta bakalářských, magisterských, profesních a přípravných programů.

PCU má vynikající akademickou pověst a poskytuje kvalitní britské a české akreditované programy v angličtině.

PCU má čtyři fakulty: Business, Art & Design, Education a Media & IT a široké spektrum programů - bakalářských, magisterských, odborných a přípravných.

Kde nás najdeš

Prague City University

Hybernská 24
110 00 Praha 1 - Nové Město

Přihlášky a přijímačky

Naší snahou je, aby přijímací řízení bylo pro každého zájemce o studium na Prague City University objektivní a transparentní. Zájemcům o studium se snažíme nabídnout studijní program, který bude nejlépe odpovídat jejich požadavkům a schopnostem. S přijímacím řízením nejsou spojené žádné vstupní poplatky.

Přijímací proces začíná informativním rozhovorem, na jehož základě poradce společně se zájemcem vyhodnotí studijní program, který je pro něj nejvhodnější. Dalším krokem je odeslání vyplněné elektronické přihlášky a povinných příloh. Přijetí na umělecké obory vyžaduje prezentaci portfolia prací studenta a k přihlášce na magisterské programy je nutné doložit životopis a doporučující dopis(y). Rozhodující je závěrečný pohovor s vedoucím programu buď osobně v Praze, anebo přes ZOOM.

Studenti, kteří nejsou rodilými mluvčími anglického jazyka, nebo neabsolvovali předchozí vzdělání v anglickém jazyce, musí předložit certifikát o složení mezinárodně uznávané zkoušky dokládající požadovanou úroveň anglického jazyka.

Certifikáty, které akceptujeme k přijímacímu řízení:

• IELTS iBT
  • TOEFL
  • Cambridgeské zkoušky (FCE, CAE)
  • Duolingo English Test
  • Versant English Placement Test, který je možné absolvovat přímo na Prague City University po předchozí domluvě.
  • Státní jazyková zkouška (pouze do českých studijních programů)

Semestry u všech programů začínají na konci září a v polovině února a pro kombinované studium i v červnu. V červnu také probíhá třítýdenní letní škola pro naše studenty i širší veřejnost.

• Elektronická přihláška: zdarma

Ubytování

Prague City University nabízí svým studentům ubytování ve studentských kolejích Student House Botič  a Zeitraum Student Housing.

Školné

Informace o školném naleznete zde

Prague City University

Hybernská 24