Studentský život

Student podnikatelem: Chce to optimismus a efektivitu v práci

Radim Rezek dokazuje, že již v prvním semestru studia na vysoké škole je možné začít podnikat a rozjet vlastní odvážný projekt. V rozhovoru radí studentům uvažujícím o podnikatelské kariéře, na jaké komplikace je třeba se připravit a jak skloubit podnikání s docházkou na semináře a s učením na zkoušky.

číst více

Návštěva divadla a studentské slevy

Návštěva divadla není vždy levná záležitost. Když ale víte, jak na to, můžete si coby studenti dopřávat kulturu dle libosti a za pár korun. Přinášíme vám tipy, jak ušetřit na vstupném do divadla v osmi univerzitních městech.

číst více

Srovnání nabídek telefonních operátorů pro studenty

Mezi významné položky na rozpočtu každého studenta patří dozajista účet za telefon. Většina hlavních mobilních operátorů v České republice nabízí speciální tarif pro studenty nebo pro mladé lidi. Vyznat se v nich však není nejjednodušší. Pojďme se na jednotlivé možnosti blíže podívat.

Bydlení na privátu

Nedostali jste místo na koleji a nechce se vám denně trávit hodiny dojížděním? Alternativou kolejím může být bydlení na privátu. Poradíme vám na co si dát pozor, jak postupovat při zařizování nového bydlení.

číst více

Pracující studenti – kdy je nutné platit pojistné?

Přivyděláváte si během studia a nevíte, jaká jsou vaše práva a povinnosti vyplývající ze zákona? V úvodní části našeho seriálu na toto téma se podíváme na to, jak je to se sociálním a zdravotním pojištěním.

číst více

Zlepšete své uplatnění s trainee programy

Hledáte zaměstnání, ale nemáte praktické zkušenosti v oboru nebo naopak máte zkušenosti, ale chcete dynamičtější osobní rozvoj? Jednou z možností, jak nastartovat kariéru, jsou trainee programy.

číst více

ANKETA: Jaké má student náklady?

„Jaké jsou tvé náklady na studium? Kolik peněz dáváš za ubytování, stravování, dopravu, učebnice a zábavu? A do jaké míry tě dotují rodiče a do jaké míry si vše platíš sám?“ Tyto otázky jsme položili několika studentům z různých měst. Jak odpověděli?

číst více

Správné citování není jen slušnost, ale i zákonná povinnost

Zatímco na některých středních školách se při zpracovávání seminárních prací stále ještě neklade na pečlivé citování a správné uvádění zdrojů takový důraz, na vysokých školách jsou tyto záležitosti nezbytnou součástí každého odevzdávaného či jinak veřejně prezentovaného textu. Mimoto, přiznat své zdroje je nejen slušnost, ale i zákonná povinnost.

Kalendář akcí škol

Na každé škole najdeme během roku několik termínů, které se týkají nejen uchazečů, ale stávajících studentů a mnohdy i široké veřejnosti. A které to například jsou?

Harmonogram akademického roku

Každá fakulta vydává před zahájením nového akademického roku harmonogram nejdůležitějších akcí spojených se studiem. Studenti i pedagogové v něm najdou všechny důležité termíny, které jsou, pokud nedojde k nějakým výjimečným situacím, pro daný rok závazné.