Pojmenuj nealko pivo z dílny Matfyzu!

17. 5. 2021 | Aktuality

nealko pivo z dílny MatfyzuMatematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy ve spolupráci s pivovarem Ferdinand připravila nový nealkoholický nápoj. A právě teď pro něj hledá jméno. Navrhnout ho může kdokoliv v rámci soutěže Pěkný jméno.

Nové nealkoholické pivo bude patřit do řady „πvO“. Jako první v této řadě vzniklo pivo s názvem Pěkný číslo, na jehož výrobě se podílel Matfyz, pivovar Ferdinand a Výzkumný ústav pivovarský a sladařský. Nový nápoj, jehož jméno budou nyní výrobci vybírat, bude připraven pomocí klasické pivovarské technologie. Název nealko piva by podle výrobců měl vystihnout jak jeho nealkoholickou podstatu, tak i fakt, že náleží do rodiny matfyzáckých nápojů.

„Pěkný číslo je speciál pro zvláštní příležitosti. Naproti tomu nealkoholické (pivo) bude určené spíše pro denní spotřebu. Proto nám přijde logické, aby jméno mohla navrhnout široká skupina potenciálních spotřebitelů. A to je také smyslem právě vyhlášené mini soutěže s názvem Pěkný jméno,“ uvedl proděkan MFF UK Martin Vlach.

Navrhnout název pro nový nápoj můžete zde. Přihlásit můžete i více návrhů, pro každý z nich je však potřeba vyplnit nový formulář. Uzávěrka soutěže je 21. května. Autoři tří nejlepších návrhů obdrží vouchery na výrobky pivovaru Ferdinand a peněžní prémii 2000, 1000 a 500 korun.

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Zdroj: Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy

Další články k tématu

Logická olympiáda Mensy zná své vítěze. Letos soutěž probíhala prezenčně i on-line

Logická olympiáda Mensy zná své vítěze. Letos soutěž probíhala prezenčně i on-line

Navzdory omezením způsobeným epidemiím covid-19 zvládla Mensa uspořádat celorepublikové finále tradiční Logické olympiády. „Každý den jsme sledovali vývoj situace, připravovali různé scénáře, ale nevyvíjelo se to moc nadějně. Nějaký čas to opravdu vypadalo, že letos skončíme už krajskými koly,“ sdělila Zuzana Poláková, koordinátorka Logické olympiády z Mensy ČR. Změnám se nicméně olympiáda přece jen nevyhnula. Studenti …

číst více
Mrazivé umění i věda. Navštivte Arktický festival!

Mrazivé umění i věda. Navštivte Arktický festival!

7. až 9. září proběhne v Praze a v Ústí nad Labem hlavní část již třetího ročníku Arktického festivalu. Festival s přídomkem Dny arktické a české kultury a vědy si i letos klade za cíl představit širší i odborné veřejnosti práci českých i severských vědců v oblasti arktických zkoumání a zároveň chce prohloubit kontakty mezi českými arktickými umělci. Na …

číst více