Brněnské VUT získalo ocenění Škola doporučená zaměstnavateli

25. 11. 2019 | Aktuality

sdz_logo_2019_1600Brněnské Vysoké učení technické ovládlo soutěž Škola doporučená zaměstnavateli. S celkovým součtem 3 409 bodů porazila brněnská technika pražskou ČVUT, která získala 2 957 bodů. Na třetí příčce skončila Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava.

Soutěž probíhá celostátně a zaměstnavatelé v ní každý rok hodnotí české univerzity jako celek, jednotlivé fakulty i střední školy.

Brněnské VUT letos ovládlo jak celkové hodnocení univerzit, tak i kategorii fakult, kde se na prvním místě umístila tamější Fakulta strojního inženýrství. Na druhém místě skončila Fakulta strojní Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, na třetím potom Strojní fakulta Západočeské univerzity.

„Velice si vážíme tohoto ocenění a děkujeme nejen našim průmyslovým partnerům, že nám dávají takto pozitivní zpětnou vazbu o studiu na naší fakultě,“ uvedl Milan Edl, děkan Strojní fakulty Západočeské univerzity.

O hodnocení se stará Klub zaměstnavatelů, jehož cílem je propojit české podniky se středními školami a vysokoškolskými fakultami v oblasti podpory vzdělávání a vzájemné spolupráce. Výsledky soutěže tak odrážejí současnou poptávku po absolventech konkrétních oborů, přičemž prim na trhu práce aktuálně hrají studenti z technických fakult.

Zdroje:

https://www.vutbr.cz/vut/aktuality-f19528/vut-je-skola-doporucena-zamestnavateli-d192019

https://info.zcu.cz/clanek.jsp?id=2505

Další články k tématu

ČVUT zvítězila v mezinárodní soutěži dronů

ČVUT zvítězila v mezinárodní soutěži dronů

Na konci února proběhlo ve Spojených arabských emirátech finále soutěže o nejlepší drony. Soutěž pořádala tamní univerzita Khalifa v Abú Zabí a zapojily se do ní týmy z celého světa. Největší úspěch slavil český tým z fakulty elektronické pražské ČVUT, který se svým dronem celou soutěž vyhrál. V první soutěžní disciplíně musely drony najít a zlikvidovat balonky, …

číst více
Technické školy bojují s koronavirem. Vyrábí štíty i zabijáky virů

Technické školy bojují s koronavirem. Vyrábí štíty i zabijáky virů

Společně s pandemií koronaviru čelí prakticky celý svět také nedostatku ochranných pomůcek jako jsou roušky, respirátory nebo ochranné obleky. Aby se Česká republika nemusela spoléhat pouze na dodávky zdravotnického materiálu ze zahraničí, na pomoc přispěchaly i technické univerzity po celé zemi a samy začaly s výrobou i vývojem pomůcek, z nichž některé před koronavirem nejen chrání, ale …

číst více
Vypít nápoj a kelímek sníst. Čeští studenti bojují proti jednorázovým plastům

Vypít nápoj a kelímek sníst. Čeští studenti bojují proti jednorázovým plastům

Dva 22letí studenti z Newton College v Praze vyvinuli jedlé kelímky jako ekologickou alternativu k těm plastovým. Kromě toho, že je kelímek zcela rozložitelný, ho navíc můžete po vypití svého oblíbeného teplého (ale i studeného) nápoje sníst. „Úplně první podnět bylo to, že jsme o přestávkách chodili na kafe s kamarády, kupovali jsme si kávu na přednášky …

číst více