Brněnské VUT získalo ocenění Škola doporučená zaměstnavateli

25. 11. 2019 | Aktuality

sdz_logo_2019_1600Brněnské Vysoké učení technické ovládlo soutěž Škola doporučená zaměstnavateli. S celkovým součtem 3 409 bodů porazila brněnská technika pražskou ČVUT, která získala 2 957 bodů. Na třetí příčce skončila Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava.

Soutěž probíhá celostátně a zaměstnavatelé v ní každý rok hodnotí české univerzity jako celek, jednotlivé fakulty i střední školy.

Brněnské VUT letos ovládlo jak celkové hodnocení univerzit, tak i kategorii fakult, kde se na prvním místě umístila tamější Fakulta strojního inženýrství. Na druhém místě skončila Fakulta strojní Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, na třetím potom Strojní fakulta Západočeské univerzity.

„Velice si vážíme tohoto ocenění a děkujeme nejen našim průmyslovým partnerům, že nám dávají takto pozitivní zpětnou vazbu o studiu na naší fakultě,“ uvedl Milan Edl, děkan Strojní fakulty Západočeské univerzity.

O hodnocení se stará Klub zaměstnavatelů, jehož cílem je propojit české podniky se středními školami a vysokoškolskými fakultami v oblasti podpory vzdělávání a vzájemné spolupráce. Výsledky soutěže tak odrážejí současnou poptávku po absolventech konkrétních oborů, přičemž prim na trhu práce aktuálně hrají studenti z technických fakult.

Zdroje:

https://www.vutbr.cz/vut/aktuality-f19528/vut-je-skola-doporucena-zamestnavateli-d192019

Líbí se Vám naše stránky?


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

https://info.zcu.cz/clanek.jsp?id=2505

Další články k tématu

Zájem o studium na ČVUT prudce vzrostl. Jinde počty přihlášek stagnují či klesají

Zájem o studium na ČVUT prudce vzrostl. Jinde počty přihlášek stagnují či klesají

Podle informací ČTK se letos na České vysoké učení technické hlásilo téměř dvakrát více studentů než loni. Na jiných českých veřejných univerzitách zájem o studium vzrostl jen mírně, nebo naopak zaznamenaly pokles.   Nelze však říct, že by vzrůstal zájem o studium technických oborů jako takových. Například brněnské Vysoké učení technické momentálně eviduje o čtyři …

číst více
České univerzity poskočily v mezinárodním žebříčku

České univerzity poskočily v mezinárodním žebříčku

Organizace Quacquarelli Symonds (QS) zveřejnila nový žebříček tisícovky nejprestižnějších vysokých škol a vědeckých institucí. Nejlépe z českých univerzit dopadla Univerzita Karlova, která se vrátila do 300 nejlepších škol. Výsledky opět potvrdily dominantní postavení americké Technického institutu v Massachusetts, ačkoli celkově si americké univerzity spíše pohoršily, z čehož těží nový vědecký hegemon – čínské univerzity. Univerzita Karlova si 291. příčkou …

číst více
Firmy se přetahují o absolventy univerzit, volných míst je přebytek

Firmy se přetahují o absolventy univerzit, volných míst je přebytek

Letošní podzim přeje čerstvým absolventům vysokých škol. Oproti předchozím rokům mají totiž mnohem větší šanci rychle nalézt vhodné zaměstnání. Jedním z důvodů je fakt, že se firmy momentálně o vzdělané pracovníky doslova přetahují. Podle údajů Úřadu práce byl na konci srpna počet lidí bez práce nejnižší od roku 1996. Nabídka navíc výrazně přesahuje poptávku. Zaměstnavatelé hledají …

číst více