Brněnské VUT získalo ocenění Škola doporučená zaměstnavateli

25. 11. 2019 | Aktuality

sdz_logo_2019_1600Brněnské Vysoké učení technické ovládlo soutěž Škola doporučená zaměstnavateli. S celkovým součtem 3 409 bodů porazila brněnská technika pražskou ČVUT, která získala 2 957 bodů. Na třetí příčce skončila Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava.

Soutěž probíhá celostátně a zaměstnavatelé v ní každý rok hodnotí české univerzity jako celek, jednotlivé fakulty i střední školy.

Brněnské VUT letos ovládlo jak celkové hodnocení univerzit, tak i kategorii fakult, kde se na prvním místě umístila tamější Fakulta strojního inženýrství. Na druhém místě skončila Fakulta strojní Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, na třetím potom Strojní fakulta Západočeské univerzity.

„Velice si vážíme tohoto ocenění a děkujeme nejen našim průmyslovým partnerům, že nám dávají takto pozitivní zpětnou vazbu o studiu na naší fakultě,“ uvedl Milan Edl, děkan Strojní fakulty Západočeské univerzity.

O hodnocení se stará Klub zaměstnavatelů, jehož cílem je propojit české podniky se středními školami a vysokoškolskými fakultami v oblasti podpory vzdělávání a vzájemné spolupráce. Výsledky soutěže tak odrážejí současnou poptávku po absolventech konkrétních oborů, přičemž prim na trhu práce aktuálně hrají studenti z technických fakult.

Zdroje:

https://www.vutbr.cz/vut/aktuality-f19528/vut-je-skola-doporucena-zamestnavateli-d192019

https://info.zcu.cz/clanek.jsp?id=2505

Další články k tématu

České univerzity poskočily v mezinárodním žebříčku

České univerzity poskočily v mezinárodním žebříčku

Organizace Quacquarelli Symonds (QS) zveřejnila nový žebříček tisícovky nejprestižnějších vysokých škol a vědeckých institucí. Nejlépe z českých univerzit dopadla Univerzita Karlova, která se vrátila do 300 nejlepších škol. Výsledky opět potvrdily dominantní postavení americké Technického institutu v Massachusetts, ačkoli celkově si americké univerzity spíše pohoršily, z čehož těží nový vědecký hegemon – čínské univerzity. Univerzita Karlova si 291. příčkou …

číst více
Firmy se přetahují o absolventy univerzit, volných míst je přebytek

Firmy se přetahují o absolventy univerzit, volných míst je přebytek

Letošní podzim přeje čerstvým absolventům vysokých škol. Oproti předchozím rokům mají totiž mnohem větší šanci rychle nalézt vhodné zaměstnání. Jedním z důvodů je fakt, že se firmy momentálně o vzdělané pracovníky doslova přetahují. Podle údajů Úřadu práce byl na konci srpna počet lidí bez práce nejnižší od roku 1996. Nabídka navíc výrazně přesahuje poptávku. Zaměstnavatelé hledají …

číst více