O nás

Inovace, které hýbou světem. Absolventi, kteří si z nabídek práce mohou vybírat. Fakulta strojní VŠB-TUO drží krok s tempem moderní doby a díky tomu je místem, kde vznikají jedinečná technická řešení a kde se mladí strojaři vzdělávají v nejžádanějších oborech současnosti. Studenti se také aktivně zapojují do projektů, jako je konstrukce formule nebo stavba autonomního robota. Spolupráce s průmyslem pak umožňuje přenos inovací do praxe a studentům přináší zkušenosti, které ocení nejen oni sami, ale také budoucí zaměstnavatelé. Podle nich jsou absolventi Fakulty strojní skvěle připraveni do praxe, za což jí náleží stříbro v anketě Škola doporučená zaměstnavateli.

Kde nás najdeš

Fakulta strojní

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava
17. listopadu 2172/15
708 00 Ostrava-Poruba

Přihlášky a přijímačky

Přijímačky nemáme – až na jedinou výjimku, kterou je bakalářský studijní program Průmyslový design. Tam je potřeba zvládnout talentovky sestávající z pohovoru a dodání portfolia. K přijetí do všech ostatních bakalářských programů ti stačí zvládnout maturitu a včas dodat maturitní vysvědčení. Pořadí uchazečů v přijímacím řízení pak určujeme podle průměrného prospěchu ve 3. ročníku střední školy. U Průmyslového designu rozhoduje, jak sis vedl(a) v talentových zkouškách.

• Elektronická přihláška: 500 Kč

5 důvodů, proč studovat strojařinu na Fakultě strojní VŠB-TUO

jisté uplatnění v oboru

Strojařům patří hlavní role v moderním světě a také výjimečná pozice na trhu práce. Díky ní si 99,1 % absolventů Fakulty strojní VŠB-TUO najde práci v oboru. Zatímco na 1 pozici čeká 12 absolventů humanitních oborů, strojař bude potřeba vždycky.

skvělý plat

Absolventi strojních oborů se mohou těšit nejen na zájem průmyslových firem, ale také skvělé peníze. Platy strojařů patří k jedněm z nejvyšších. Už při studiu tě čeká odměna za dobrou práci v podobě stipendia až 32 000 Kč.

prestiž

Získej prestižní vzdělání na 2. nejlepší fakultě v Česku. Stříbro získala Fakulta strojní v roce 2019 v anketě Škola hodnocená zaměstnavateli, kterou sestavuje na 500 českých firem. Našich absolventů si cení pro jejich připravenost do praxe.

praktické zkušenosti

Teorii z přednášek studenti testují v moderních laboratořích nebo studentských projektech, do kterých se mohou zapojit hned v prvním ročníku. Vyzkoušej si práci konstruktéra formule nebo autonomního robota a získej tak zkušenosti k nezaplacení.

blíž praxi

Fakulta strojní spolupracuje s řadou průmyslových firem, díky nimž budeš praxi ještě blíž. Odborníky z oboru potkáš ve výuce, během exkurzí i na firemních stážích. Praktická může být i tvá bakalářská práce.

Fakulta strojní

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava