O nás

Inovace, které hýbou světem. Absolventi, kteří si z nabídek práce mohou vybírat. Fakulta strojní VŠB-TUO drží krok s tempem moderní doby a díky tomu je místem, kde vznikají jedinečná technická řešení a kde se mladí strojaři vzdělávají v nejžádanějších oborech současnosti. Studenti se také aktivně zapojují do projektů, jako je konstrukce formule nebo stavba autonomního robota. Spolupráce s průmyslem pak umožňuje přenos inovací do praxe a studentům přináší zkušenosti, které ocení nejen oni sami, ale také budoucí zaměstnavatelé. Podle nich jsou absolventi Fakulty strojní skvěle připraveni do praxe, za což jí náleží stříbro v anketě Škola doporučená zaměstnavateli.

Web

Kde nás najdeš

Fakulta strojní

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava
17. listopadu 2172/15
708 00 Ostrava-Poruba

Přihlášky a přijímačky

Přijímačky nemáme. Pořadí uchazečů určujeme podle průměrného prospěchu ve 3. ročníku střední školy.

Přihlašování do bakalářských studijních programů aktuálně probíhá od 29. srpna do 30. září 2022. Do magisterských studijních programů je možné se přihlásit do 23. září.

  • Elektronická přihláška: 500 Kč

Aktuality

Doplňující informace

5 důvodů, proč studovat strojařinu na Fakultě strojní VŠB-TUO

jisté uplatnění v oboru

Strojařům patří hlavní role v moderním světě a také výjimečná pozice na trhu práce. Díky ní si 99,1 % absolventů Fakulty strojní VŠB-TUO najde práci v oboru. Zatímco na 1 pozici čeká 12 absolventů humanitních oborů, strojař bude potřeba vždycky.

skvělý plat

Absolventi strojních oborů se mohou těšit nejen na zájem průmyslových firem, ale také skvělé peníze. Platy strojařů patří k jedněm z nejvyšších. Už při studiu tě čeká odměna za dobrou práci v podobě stipendia až 32 000 Kč. 

prestiž

Získej prestižní vzdělání na 2. nejlepší fakultě v Česku. Stříbro získala Fakulta strojní v roce 2019 v anketě Škola hodnocená zaměstnavateli, kterou sestavuje na 500 českých firem. Našich absolventů si cení pro jejich připravenost do praxe.

praktické zkušenosti

Teorii z přednášek studenti testují v moderních laboratořích nebo studentských projektech, do kterých se mohou zapojit hned v prvním ročníku. Vyzkoušej si práci konstruktéra formule nebo autonomního robota a získej tak zkušenosti k nezaplacení.

blíž praxi

Fakulta strojní spolupracuje s řadou průmyslových firem, díky nimž budeš praxi ještě blíž. Odborníky z oboru potkáš ve výuce, během exkurzí i na firemních stážích. Praktická může být i tvá bakalářská práce.

Kontakt

Fakulta strojní

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava
17. listopadu 2172/15
708 00 Ostrava-Poruba