O nás

Ekonomická fakulta je jednou z největších ekonomických fakult v České republice, studuje zde téměř 5 000 studentů ve všech formách studia. Ekonomická fakulta je součástí univerzity s bohatou tradicí. Studium lze absolvovat ve tříletých bakalářských studijních programech (zakončeno získáním titulu Bc.), dvouletých navazujících magisterských studijních programech (zakončeno získáním titulu Ing.) a v doktorských studijních programech (zakončeno získáním titulu Ph.D.). Vybrané studijní obory jsou nabízeny také v kombinované formě studia.

Zájemci o studium na EkF mohou vybírat z široké nabídky bakalářských a navazujících magisterských oborů, některé z nich mají unikátní postavení na ekonomických fakultách v ČR. Studentům se specifickými nároky je k dispozici specializované pracoviště SLUNEČNICE.

www.drzimetimisto.cz

Web

Kde nás najdeš

Ekonomická fakulta

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava
Sokolská třída 2416/33
708 00 Ostrava 1

Přihlášky a přijímačky

Přijímací zkoušky ke studiu v bakalářských studijních programech budou realizovány na základě výběrového řízení, ve kterém bude základním kritériem výběru výsledek Národních srovnávacích zkoušek (NSZ) dosažený v testu obecných studijních předpokladů (OSP nebo VŠP). Uchazeči o studium budou vykonávat testy obecných studijních předpokladů prostřednictvím společnosti www.scio.cz, s.r.o., která zajišťuje tyto certifikované zkoušky a zaručuje rovnost podmínek pro uchazeče a objektivitu vyhodnocení.

Přihlášku je možné podat do 31.3. (Bc.) a do 30.4. (Mgr., Ph.D.).

  • Elektronická přihláška: 500 Kč

SCIO testy

Tato škola akceptuje výsledky SCIO testů.

Obecné studijní předpoklady

Výsledek pro přijetí: 30 %

Vyzkoušet test

Doplňující informace

Studuj v angličtině nebo se vydej do zahraničí

V rámci projektu Erasmus a dalších projektů mezinárodní spolupráce lze absolvovat stáže a studijní pobyty na zahraničních univerzitách, např. Dánsko, Finsko, UK, Švýcarsko, Nizozemí, Korea, Španělsko, Taiwan, Slovinsko, Portugalsko, SRN, Irsko. Nabídka je široká a převyšuje poptávku. Pobyt na zahraniční univerzitě je při splnění studijních podmínek započítán do kreditního systému. Navíc od nás dostanete finanční příspěvek na stáž a pomůžeme vám se všemi formalitami.

Na Ekonomické fakultě lze některé předměty nebo celé obory studovat v angličtině. Navíc mají studenti možnost získat dvojí diplom na Univerzitě v Huddersfieldu ve Velké Británii.

K internacionalizaci života na fakultě přispívá vysoký počet přijíždějících studentů v rámci programu Erasmus, naši studenti tak přicházejí do kontaktu s odlišnou kulturou. V rámci spolupráce s čínským partnerem z Hubei University of Technology, Wuhan, studuje bakalářský a magisterský obor Finance v anglickém jazyce 50 čínských studentů a téměř 100 dalších zahraničních studentů působí na EkF v rámci programu Erasmus.

Sportuj, bav se a užij si to

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava nabízí svým studentům ubytování na jedněch z nejmodernějších a nejlevnějších univerzitních kolejí, internet na pokojích je samozřejmostí. Odreagovat se můžeš ve velkém sportovním areálu, který je hned u kolejí a nabízí spoustu možností pro sportovní nadšence.

Město Ostrava a jeho okolí má navzdory předsudkům co nabídnout. Každý si tady najde, co ho baví. Máš rád filmy? Vyraz do některého z multiplexů nebo do malých kin pro filmové znalce. Zajímáš se o divadlo? Herci ostravských scén jsou držiteli mnoha divadelních ocenění. Jsi sportovním fanouškem? Ostravské sportovní kluby hrají nejvyšší soutěže a hostí známé sportovce z celého světa při významných sportovních událostech. Už jsi fandil sportovním hvězdám na Zlaté tretře? Co třeba hory? Beskydy jsou za rohem a v každém ročním období mají své nezaměnitelné kouzlo. Sjezdovky, cyklistické, turistické a běžecké trasy jsou výzvou pro milovníky mnoha sportů a adrenalinových zážitků. A co takhle vyrazit někam večer s přáteli za zábavou? Stodolní ulici s jejími kluby není třeba představovat a festival Colours of Ostrava nebo festival V ulicích určitě taky ne. Přesvědč se na vlastní kůži, že Ostrava žije.

Pořád se něco děje

Fakulta se snaží přiblížit studentům svět ekonomiky a financí prostřednictvím odborných stáží (i v zahraničí), zapojuje do výuky manažery a odborníky z praxe, a to i v rámci přednášek a workshopů. Studenti se setkávají s předními manažery významných společností jako Procter&Gamble, Pilsner Urquell, Hyundai, Kofola, Walmark, Deloitte, KPMG a mnoha dalších. Během posledních tří let na Ekonomické fakultě vystoupili prezident ČR, premiér ČR, ministr financí, guvernér a viceguvernér ČNB, irská velvyslankyně a mnoho dalších významných ekonomů.

Ekonomická fakulta rovněž pořádá Veletrh pracovních příležitostí, který zprostředkovává kontakty s potencionálními zaměstnavateli.

Ke zlepšení orientace v ekonomické problematice mohou přispět i sami studenti. Fakulta podporuje účast studentů na tvorbě tiskových zpráv v rámci tištěného fakultního časopisu Sokolská 33 nebo prostřednictvím webu sokolska.33.cz, který je čistě studentskou záležitostí a přináší svým čtenářům spoustu informací a zajímavostí.

Nedílnou součástí studia je využití výpočetní techniky. V prvním autorizovaném školicím středisku Apple na vysokých školách v ČR mají naši studenti možnost pracovat na výkonných počítačích této značky. Ve výuce jsou používány simulační hry, studenti mají k dispozici sofistikovaný statistický software a mohou se seznamovat i s informačním systémem, který je využíván v mnoha firmách.

Kontakt

Ekonomická fakulta

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava
Sokolská třída 2416/33
708 00 Ostrava 1