O nás

Jsme moderní vzdělávací institucí spojující atraktivní výuku a špičkový výzkum v materiálových, metalurgických, chemických, ekonomických a ekologických studijních programech se zaměřením na: technologie přípravy, zpracování a recyklace materiálů; materiálové inženýrství; nanomateriály a nanotechnologie; biomateriály a biomechaniku; chemické a environmentální technologie; management kvality; automatizaci v průmyslu; ekonomiku a management v průmyslu; tepelnou energetiku.

170 let tradice, jedinečnost v České republice, perspektivní studijní programy integrující technologie a inženýrství spolu s ekonomickými a ekologickými aspekty, možnost studia v zahraničí, špičkové vybavení, spolupráce s průmyslovou praxí – to vše je Fakulta materiálově-technologická.

Web

Kde nás najdeš

Fakulta materiálově-technologická

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava
17. listopadu 2172/15
708 00 Ostrava-Poruba

Přihlášky a přijímačky

Termín podání přihlášky v prvním kole přijímacího řízení: 1. 12. 2019 – 31. 3. 2020

Přijímací zkouška se nekoná.

Přijímací řízení sestává

     • z posouzení výsledků studia uchazeče na střední škole,

     • z posouzení výsledků maturitní zkoušky.

Poplatek za přijímací řízení (elektronická přihláška) je 500 Kč.

  • Elektronická přihláška: 500 Kč

Aktuality

Doplňující informace

Studuj bez hranic

Jako student Fakulty materiálově-technologické můžeš realizovat studijní pobyty a praktické stáže na zahraničních univerzitách v rámci programu Erasmus+ či s využitím Stipendia VŠB-TUO. Se vším ti pomůže naše Oddělení mezinárodních vztahů, které poskytuje poradenství a podporu v administrativní i finanční oblasti studentům VŠB-TUO, kteří se chystají vycestovat do zahraničí.

Užij si život v jednom z největších kampusů střední Evropy

Ubytování, sport, zábava, jídlo, kultura – to vše na jednom místě. V univerzitním kampusu situovaném uprostřed zeleně v Ostravě - Porubě najdeš spoustu vychytávek – komplex univerzitních kolejí s kapacitou ubytování až pro 3000 studentů, nepřeberné množství sportovišť, kurtů a tělocvičen nebo třeba univerzitní kluby pro večerní zábavu.

Využij možnosti získání stipendia

Kromě prospěchového stipendia za dobré studijní výsledky se u nás můžeš těšit na mimořádné stipendium např. za vynikající výsledky ve vrcholovém sportu či mimořádnou aktivitu nad rámec studijních povinností. Vedení Fakulty materiálově-technologické rovněž uděluje stipendium svým studentům – dárcům krve nebo krevní plazmy. Snažíme se tak motivovat mladé lidi k dárcovství, kterým mohou pomoci zachránit lidský život.

Kontakt

Fakulta materiálově-technologická

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava
17. listopadu 2172/15
708 00 Ostrava-Poruba