Asijská studia zajímají stále více lidí

„Zájem o asijská studia na Univerzitě Palackého v Olomouci je značný. Vloni se na čínštinu hlásilo téměř 200 lidí, předloni na japonštinu ještě asi o 50 uchazečů více,“ říká vedoucí katedry David Uher, PhD.

číst více

Olomoucká Právnická fakulta si již vybrala 250 nových studentů

Studentům, kteří byli úspěšní v přijímacím řízení na olomoucká práva, začne školní rok 6.prosince 2004.

číst více

Než se vypravíte do knihovny, zkuste internet

Vaši učitelé a profesoři mají zase o důvod míň pohrdat internetem jakožto zdrojem informací. Portál Google vymyslel pro vás (a koneckonců i pro ně) novou službu, speciálně zaměřenou na vyhledávání odborných textů publikovaných na webu. Google Scholar je zatím k dispozici ve zkušební beta-verzi.

číst více

V Brně začne vysílat nové studentské rádio

„Chceme, aby vysílání rádia Student bylo nezávislé, nekomerční a studentské, “ říkají tvůrci nového rádia, které by mělo začít vysílat od dubna příštího roku.

číst více

Marylin Manson učitelem?

Příjemné překvapení čekalo na studenty Temple University ve Philadelphii právě toto pondělí. Jejich učitele filozofie totiž suplovala skutečná rocková hvězda. A ne jen tak ledasjaká. Za katedrou stanul a celou hodinu odpřednášel sám Marylin Manson.

číst více

Zástupci AMU zvolili nového rektora

Ve středu 24. listopadu rozhodli členové Akademického senátu (AS) Akademie múzických umění (AMU) v Praze o novém rektorovi. Po dvou volebních obdobích, kdy AMU vedl prof. Peter Toperczer, se nyní této pozice ujme Ivo Mathé, který byl zvolen ze tří kandidátů nadpoloviční většinou hlasů již v prvním kole.

číst více

PREMIÉRA PREMIÉRA

Na svou první návštěvu Masarykovy univerzity v Brně zavítal v pondělí 22. listopadu slovenský premiér Mikuláš Dzurinda. Stalo se tak na základě pozvání Studentské sekce Mezinárodního politologického institutu v Brně, a tak Dzurinda kolem oběda vystoupil také na půdě Fakulty sociálních studií (FSS).

číst více

Jak ovládáte cizí jazyk?

Docela běžná otázka. Pokud jste si mysleli, že odpověď typu: celkem dobře bude v nejbližší době dostačující, spletli jste se! Evropská unie totiž stanovila tzv. referenční rámec.

číst více

Plzeňští studenti se vzbouřili proti provozu kolejí a menz

Asi 400 studentů Západočeské univerzity v Plzni se ve středu 24. 11. shromáždilo před budovou rektorátu, kde měl odpoledne zasedat akademický senát. Protest byl namířen proti špatnému fungování Správy kolejí a menz.

číst více

Celostátní studentská konference opět na VUT

V prostorách Centra Vysokého učení technického v Brně proběhne ve dnech 2. a 3. prosince 2004 již čtvrtý ročník celostátní studentské konference Současná úloha a postavení studentů na vysokých školách 2004. Akce je pod záštitou VUT a rektora VUT v Brně prof. Ing. RNDr. Jana Vrbky, DrSc., dr. h. c. a pořádá ji Akademické centrum studentských aktivit.

číst více