Na filozofii do Hradce Králové

26. 2. 2007 | Aktuality

Nový tříletý bakalářský studijní obor Filozofie a společenské vědy otevírá Fakulta humanitních studií Univerzity Hradec Králové. Tento obor je určen studentům se zájmem nejen o filozofii, ale také těm, kteří by rádi získali přehled ve společenskovědní problematice. První studenti začnou obor studovat v akademickém roce 2007/2008.

Absolventi budou na jedné straně připraveni ke studiu v některém z navazujících magisterských studijních oborů společenskovědní specializace na Fakultě humanitních studií UHK i mimo ni. Studijní obor pak poskytuje takovou míru specializace, že umožní absolventům nalézt uplatnění i bez následného magisterského studia.

Přijímací zkoušky budou mít podobu testu z obecných studijních předpokladů, všeobecného kulturního a společenskovědního rozhledu a prověrky znalosti anglického nebo německého jazyka. Děkan fakulty předpokládá vypsání přijímacího řízení nejpozději počátkem letošního března. Příjem přihlášek bude ukončen 30. dubna 2007. Přijímací zkoušky se uskuteční v termínu 4. – 22. června.

Zdroj: Právo www.uhk.cz.