Studenti MU Brno chystají petici proti rektorově návrhu

Od minulého týdne si již mnoho studentů brněnské Masarykovy univerzity na našem serveru se zájmem přečetlo rozhovor s rektorem Jiřím Zlatuškou o chystané změně v systému přidělování kolejí.

číst více

Vypadá to, že jsem jako rektor sáhl k tomu nejpitomějšímu řešení…

Jiří Zlatuška, rektor MU v Brně, nám vysvětluje nový systém přerozdělování kolejí. Říká, jaké další změny plánuje pro univerzitu a čím se chce zabývat v budoucnosti

číst více

Zlatuška senátorem

Ve dnech 25. – 26. října se konaly senátní volby, ve kterých kandidoval i Jiří Zlatuška, rektor Masarykovy univerzity v Brně.

číst více

Štúdium Slovákov na českých univerzitách

Ani tento rok nepolavil prílev študentov „spoza rieky Moravy“ na univerzity v Českej republike. Štúdium Slovákov na českých vysokých školách dnes nie je žiadnou novinkou. Či už sa to niekomu páči, alebo nie, faktom zostáva, že na českých vysokých školách v súčasnosti študuje približne 209 tisíc študentov, z toho 5 593 z nich je zo Slovenska. V porovnaní z minulým rokom je to nárast o viac ako 1600 študentov. Naskyta sa otázka, prečo tolko študentov z republiky, ktorá o sebe nemôže tvrdiť, že by trpela nedostatkom univerzít, odchádza za vedomosťami do susednej krajiny, s ktorou ju síce spája viac ako 70 ročná spoločná história, ale predsa je to už raz zahraničie.

číst více

Studium dějin umění v Telči

Brněnská Masarykova univerzita v letošním roce nabídla novou alternativu pro zájemce o studium dějin umění. Přibližně třicet z nich se stalo prvními frekventanty bakalářského kombinovaného studia tohoto oboru se zaměřením na ochranu kulturních památek, které bylo otevřeno v jihomoravském městě Telč.

číst více

Rektor do senátu

Jiří Zlatuška, který je od roku 1998 rektorem Masarykovy univerzity v Brně, kandiduje v letošních podzimních volbách do Senátu Parlamentu České republiky za volební obvod č.60, který je jedním ze tří obvodů v okrese Brno-město. Nominovala ho Liberální reformní strana a podporu mu nabízeli například

číst více