Kombinace medicíny a informatiky na VUT

9. 3. 2007 | Aktuality

Studentům, kteří by v budoucnosti rádi propojili zájem o informatiku a medicínu, nabídne od příštího školního roku Vysoké učení technické v Brně ve spolupráci s Masarykovou univerzitou nový bakalářský studijní program. Až do konce dubna je tak možné podat si přihlásku do programu nazvaného Biomedicínská technika a bioinformatika.

Zájemci o studium se přihlašují na Fakultu elektrotechniky a komunikačních technologií VUT, se kterou se pak bude na výuce podílet Lékařská fakulta MU. Šanci uspět má přibližně 120 studentů, přičemž podaných přihlášek se očekává dvakrát tolik. V oboru lze pokračovat navazujícími programy v magisterském studiu.

V rámci písemné přijímací zkoušky budou prověřeny znalosti z matematiky a biologie. Po skončení studia budou absolventi připraveni na diagnostickou a analytickou činnost při zpracování dat v nemocničních prostředích, uplatnění však lze nalézt i v oblasti vyvíjení medicínských systémů.