Aktivně PROTI předsudkům a rasismu

12. 3. 2007 | Aktuality

21. března se slaví Mezinárodní den za odstranění rasové diskriminace. Pro připomenutí tohoto výročí se na dvě stě organizací zapojilo do celoevropské kampaně European – wide Action Week Against Racism, mezi nimi i Muzeum romské kultury v Brně.

Na týden od 19. do 23. března si brněnské muzeum připravilo širokou nabídku aktivit nejen pro střední školy. Zájemce může zaujmout např. interaktivní workshop na téma Jaké je to být uprchlíkem nebo třeba program s tématem Romové kdysi a dnes, opírající se o zásady kritického myšlení. Příjemné jistě bude filmové dopoledne se snímkem Úžera (dokumentární film režiséra Martina Řezníčka o lichvě).

Cílem je ukázat studentům, že každá kultura je z velké části ovlivněna svou historií a tradicemi. Veškerý program je zdarma. Máte-li chuť se projektu se svojí třídou zúčastnit, kontaktujte Muzeum romské kultury na adrese lektor@rommuz.cz do středy 14. března.

Zdroj: www.rommuz.cz