České hlavičky 2007

14. 3. 2007 | Aktuality

Společnost Caneton, která realizuje mj. projekt Česká hlava, vyhlásila novou soutěž s názvem České hlavičky 2007. V rámci projektu se utkají středoškoláci a žáci do 15 let o zajímavé finanční odměny.

Hlavní cena nazvaná Merkur ve výši 50 000 Kč bude za práci z oboru technických nebo přírodních věd. Druhá cena nazvaná Futura (25 tisíc Kč) bude za vítěznou práci z oblasti technologií a inovací. Třetí odměna Ingenium (25 tisíc Kč) čeká na příspěvek z oblasti informatiky a komunikace. Ocenění Genus (25 tisíc Kč) připadne práci o zdraví a životním prostředí. Pátá cena Abraxan ve výši 15 tisíc Kč je určena pro práci z technických nebo přírodovědných oborů autora mladšího 15 let.

Na uskutečnění projektu se podílejí Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, VŠE, Sdružení na podporu talentované mládeže z Brna a Asociace pro mládež, vědu a techniku. Přihlásit se můžete do 30. 6. 2007.

Přihlašovací formulář a užitečné informace je možné najít na www.ceskahlava.cz.