Nový projekt pro olomoucké žurnalisty

1. 3. 2007 | Aktuality

Zkvalitnění studijního programu žurnalistika a zejména propojení studia a praxe. To je cíl nového projektu Katedry žurnalistiky Filozofické fakulty v Olomouci. Projekt potrvá 18 měsíců a je určen hlavně studentům druhého a třetího ročníku. Více než pěti miliony korun ho podpořil Evropský sociální fond.

V rámci projektu jsou pro budoucí žurnalisty připraveny přednášky i workshopy, které povedou mediální odborníci. Na katedře vznikne také nové multifunkční studio, knihovna s odbornou literaturou a multimediální portál, kde budou studenti zveřejňovat své práce. Součástí projektu je také propojení výuky s praxí a stážemi v médiích, například v České televizi nebo internetovém deníku.

Studenti by se měli během trvání této akce seznámit s nejnovějšími trendy v médiích a připravit se tak na měnící se podmínky pracovního trhu.

Zdroj: MF Dnes, Čtk