Státní podpora pro studující Romy

23. 2. 2007 | Aktuality

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlásilo dotační program „Podpora romských žáků středních škol“ na první pololetí roku 2007. Finanční prostředky tohoto programu jsou určeny právnickým osobám na podporu vzdělávání Romů.

Do programu budou zahrnuti pouze žáci a studenti, kteří mají pravidelnou školní docházku a nemají kázeňské problémy. Prostředky jsou určeny na úhradu nákladů žáků nebo studentů na vzdělávání na soukromých středních školách a konzervatořích a ve vyšších odborných školách, školní stravování, ubytování, cestovné, školní potřeby a ochranné pracovní prostředky.

Cílem státních dotací pro Romy na středních školách je zvýšení úrovně vzdělanosti mezi touto menšinou. Právě vyšší vzdělání může být nástrojem ke snadnějšímu uplatnění na pracovním trhu a jejich snazší integraci. Projekt ministerstvo administrativně převzalo od Rady vlády České republiky pro záležitosti romské komunity.

Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (www.msmt.cz)