Spoplatnia Slováci konečne štúdium?

V týchto dňoch sa na vládnej úrovni rokuje o konečnej podobe zákona o študentských pôžičkách, ktorý je zatiaľ posledným pokusom o spoplatnenie vysokoškolského štúdia v SR. Tento by sa mal do parlamentu dostať v januári nového roka.

číst více

Soutěž o poukázky na TOEFL

Soutěž vyhlašuje Fulbrightova komise jakožto zprostředkovatel programů vzdělávacích výměnných pobytů mezi Českou republikou a Spojenými státy. Na adrese komise www.fulbright.cz/soutez.shtml je zveřejněn kvíz, jehož úspěšné vyřešení vám může ušetřit pár tisícovek (130 USD), které stojí jazyková zkouška TOEFL (Test of English as a Foreign Language). Jedná se o mezinárodně uznávanou zkoušku, jejímž úkolem je prověřit úroveň ovládání angličtiny zejména u zájemců o vysokoškolské studium v anglicky mluvících zemích.

číst více

V Hluboké nad Vltavou plánují vysokou školu

Město Hluboká nad Vltavou se trápí nedostatkem turistů během zimní sezóny. Jedním z plánovaných projektů, které by měly během zimy oživit město, je i vysoká škola.

číst více

Současná úloha a postavení studentů na vysokých školách 2004

Ve dnech 2. a 3. prosince 2004 se v prostorách Centra Vysokého učení technického v Brně konala konference pod názvem Současná úloha a postavení studentů na vysokých školách 2004.

číst více

Po Brně bude mít kampus i Ústí nad Labem

Fakulty, koleje, knihovna, menza, tak by měl vypadat nový kampus v areálu bývalé Masarykovy nemocnice v centru Ústí nad Labem, který bude spadat pod Univerzitu J. E. Purkyně. Nemocnice se přestěhovala do moderního komplexu ve čtvrti Bukov již před rokem, v centru zůstala stomatologie a oční oddělení. Magistrát podepsal s univerzitou dohodu o spolupráci: objekty a pozemky připadnou univerzitě za korunu, musí však

číst více

Královéhradecké lékařské postgraduální dny

Lékařská fakulta UK v Hradci Králové a Fakultní nemocnice Hradec Králové pořádají ve dnech 16. – 17. 12. 2004 konferenci s názvem Královéhradecké lékařské postgraduální dny – Nové výzkumné směry v doktorandských pracích lékařských fakult.

číst více

Už jste to slyšeli? Studovat ve Skotsku se vyplatí!

Země rozsáhlých vřesovišť, mnoha jezer a působivých horských scenérií nabízí možnost, o které ještě mnoho českých studentů neví.

číst více

Díky nové reformě přibude 17 tisíc vysokoškoláků

Vláda schválila reformu vysokých škol, podle které dostanou univerzity během následujících čtyř let navíc jedenáct miliard korun. Budou tak moci příští rok přijmout o 17 tisíc studentů více než letos.

číst více

Asijská studia zajímají stále více lidí

„Zájem o asijská studia na Univerzitě Palackého v Olomouci je značný. Vloni se na čínštinu hlásilo téměř 200 lidí, předloni na japonštinu ještě asi o 50 uchazečů více,“ říká vedoucí katedry David Uher, PhD.

číst více

Olomoucká Právnická fakulta si již vybrala 250 nových studentů

Studentům, kteří byli úspěšní v přijímacím řízení na olomoucká práva, začne školní rok 6.prosince 2004.

číst více