Nabídka letní školy pro středoškoláky

15. 2. 2007 | Aktuality

Univerzita Palackého pořádá 25. – 29. června druhý ročník Letní školy rozvojové spolupráce a humanitární pomoci pro studenty středních škol. Účastníci se můžou těšit na témata jako globalizace, migrace a světový obchod.

Studenti si vyzkouší řadu interaktivních metod – brainstorming, práci ve skupinách, diskuse, simulační hry apod. Těšit se ale mohou i na africký tanec či bubny. Během Letní školy mají dále možnost setkat se s odborníky z oblasti české zahraniční rozvojové spolupráce a hosty ze zahraničí. Tentokrát přijede i fotbalový tým z chudinských čtvrtí v Keni.

Tato nabídka platí pro všechny studenty středních škol z celé ČR. Pro zájemce je připravena soutěž, na jejímž základě budou vybráni nejvhodnější kandidáti. Její uzávěrka je 20. dubna. Bližší informaci o soutěži i letní škole najdete na stránkách www.arpok.cz.