Prostějov bude univerzitním městem

9. 2. 2007 | Aktuality

Olomoucký kraj má další univerzitní město – Prostějov. Právě zde bude od nového akademického roku otevřeno pracoviště Stavební fakulty Vysokého učení Technického v Brně.

Studenti, kteří se budou hlásit na čtyřletý bakalářský studijní program stavební inženýrství, si mohou v přihlášce zvolit, zda chtějí studovat v Brně, nebo v Prostějově. Po jeho absolvování bude možno pokračovat v inženýrském studiu v Brně. Dalším oborem, který zde bude otevřen, je tříletý obor stavitelství.

Minimální počet studentů, pro které fakulta výuku v Prostějově otevře, je pětapadesát. Již teď má ale téměř třikrát více zájemců. Univerzita má proto v plánu v Prostějově otevřít běžné denní i dálkové studium. „Fakulta garantuje stejnou kvalitu výuky, jakou nabízí v Brně. Za výukou do Prostějova budou dojíždět stejní přednášející a cvičící, kteří učí v Brně. Pouze pro využití odborných laboratoří budou muset studenti dojíždět několikrát za semestr na domovskou fakultu,“ řekl iniciátor projektu a bývalý prostějovský zastupitel Tomáš Blumenstein.

Zdroje: MF Dnes, www.mestopv.cz