Na teplické konzervatoři se objevil meningokok

Na následky meningitidy (zánětu mozkových blan) zemřel z pátku na sobotu dvaadvacetiletý student teplické konzervatoře.

číst více

Šmiták, odsouzený spolu s Číhalíkem za nedovolené otrhání orchidejí, odmítá dát výpověď

Jindřich Šmiták, kterého novozélandský soud potrestal pokutou za pokus vyvézt ze země nelegálně utržené orchideje, odmítá ukončit pracovní poměr

číst více

Jeďte studovat do Austrálie!

Zástupci australských škol se již potřetí vydali do České republiky, aby zde prezentovali své školy a nabídli Čechům studium v jejich zemi. Letošní miniveletrh proběhne 17.-18. 3.

Děkan LF Univerzity Palackého odstoupil

Děkan Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, kterého potrestal novozélandský soud statisícovou pokutou za nedovolené trhání orchidejí, rezignoval na svou funkci. O úplném odchodu z fakulty zatím neuvažuje.

číst více

Na školách se začne učit jinak!

Vláda dnes konečně schválila návrh nového školského zákona, který by měl do značné míry změnit český vzdělávací systém. Návrh bude tedy předložen poslancům, dá se však předpokládat, že poslanci navrhnou další změny a úpravy.

číst více

Den smutku spojený s diskusí na téma agresivita a násilí ve společnosti

Školské odbory vyhlásily středu 10. března, den, kdy se bude konat pohřeb zavražděného učitele ze Svitav, dnem smutku. Doporučily, aby školy vyvěsily černou vlajku. Úvodní hodiny výuky by měly být zahájeny minutou ticha, po níž by měla následovat diskuse o agresivitě a násilí nejen na školách, ale ve společnosti obecně.

číst více

Děkan lékařské fakulty UP Čihalík obviněný novozélandským soudem z přestoupení CITES zpět v ČR

Děkan Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Čestmír Čihalík, kterému spolu s inspektorem životního prostředí Jindřichem Šmitákem uložil novozélandský soud statisícové pokuty za nedovolené trhání orchidejí, se 4. 3. 2004 vrátil do České republiky.

číst více

Budou z pedagogů veřejní činitelé?

Na pondělní vraždu učitele ve Svitavách reaguje také Českomoravský odborový svaz pracovníků ve školství. Jeho představitelé navrhují, aby se učitelé do budoucna zařazovali mezi veřejné činitele, což by prý umožnilo jejich lepší ochranu.

Fotografická soutěž

Od prvního do dvanáctého března probíhá v Informačním centru Evropské unie výstava fotografií, které byly zařazeny do soutěže o nejlepší fotografii ze zahraničního studijního pobytu, vyhlášené národní agenturou SOKRATES.

DOPRÁCE 2004

V termínu 10. – 11. března se v kongresovém centru BVV v Brně uskuteční veletrh uchazečů o práci a pracovních příležitostí. Tato dvoudenní akce má pomoci mnoha absolventům najít místo. Uchazeči se zaregistrují na webových stránkách www.doprace.cz a získají tak přístup k databázi nabízených pracovních příležitostí. Firmy zase jejich životopis. Po posouzení požadavků bude každému sestaven harmonogram pohovorů se zástupci firem, kam se uchazeč hlásí.