V anglických školách budou jíst zdravěji

Britská vláda vydala nové nařízení týkající se stravování v britských školách. Z jídelníčku zmizí příliš tučné a sladké věci – např. čokoláda, chipsy, hamburgery a sladké limonády. Opatření navazují na kampaň za zdravější školní stravování, v níž vystupoval i známý britský kuchař Jamie Oliver. Cílem kampaně bylo dokázat, že za stejné peníze, jaké stát do jídelen investuje, lze vařit i zdravě. […]

číst více

SPECIÁL – Pohovor u přijímaček III.

Vztyčený prostředník nebo oči v sloup – a vše je jasné i beze slov. Protože řeč těla k ústnímu pohovoru jednoznačně patří, rozhodli jsme se vás upozornit na několik zajímavostí, které by se vám mohly hodit. Pozn. Článek byl 10. 5. 2012 aktualizován (kav).

Začínají maturity

Dnes ráno začaly maturity. Ke zkoušce letos předstoupí 82 000 středoš­koláků a 16 000 studentů nástaveb. To je sice více, než v předchozích letech, ale v porovnání se zbytkem Evropy máme stále co dohánět. Maturity poběží až do 20. června. Termín si určují ředitelé škol sami. Všem maturantům přejeme hodně štěstí! Zdroje: www.idnes.cz www.ihned.cz

číst více

Ve státních maturitách se objeví povinná četba

Znáte knihu Havířská balada od Marie Majerové či Odkaz od Milady Součkové? I tato díla budou muset umět studenti u státní maturity z českého jazyka. Součástí nové „zkoušky dospělosti“, kterou chce od školního roku 2007/2008 zavést ministerstvo školství, má být i povinná četba.

Učitelé v regionech mají 21 tisíc, na univerzitách 30 tisíc měsíčně

Průměrný plat českých učitelů v regionálním školství dosáhl loni něco přes 21 tisíc korun. Meziročně si přitom polepšili asi o šest a půl procenta. Uvedl to Ústav pro informace ve vzdělání.

Evropská komise: Chceme zdvojnásobit příspěvky na univerzity v EU

Dvakrát zvýšit investice do vysokých škol v zemích Evropské unie. Takový cíl si v horizontu příštích deseti let vytyčili evropští komisaři. V jejich návrhu na modernizaci evropského vysokého školství se také objevuje myšlenka odstranění bariér, které zabraňují pohybu studentů po Evropské unii, či financování škol na základě jejich výsledků.

číst více

S nižším věkem roste podpora legalizace marihuany

Lidé v České republice nepodporují legalizaci měkkých drog, mezi které se řadí také marihuana. Ukázal to průzkum společnosti SC&C pro Mladou frontu Dnes. S povolením těchto látek souhlasí 29 procent dotázaných, odmítavý postoj zaujímá 62 procent.

číst více

SPECIÁL – Pohovor u přijímaček II.

Patříte mezi pohodáře, kterým se všechny věci vejdou do kapsy, nebo pečlivky, co by potřebovaly pomoc od stěhováků? Ať už tak, či onak, tentokrát vám poradíme, co byste si rozhodně neměli nechat při ústních doma.

číst více

Nevšední studijní obor na pražské VŠE

Zcela unikátní obor zaměřený na obnovu a rozvoj kulturního dědictví připravuje pro své studenty Vysoká škola ekonomická v Praze. Na jeho otevření se minulý týden dohodli ministr kultury Vítězslav Jandák a rektor VŠE Richard Hindls.

Majáles 2006

Začalo to 29. dubna v Plzni, končí to 12. května v Písku, co to je? Každý správný student ví, že Majáles!