ČVUT pracuje pro americké letectvo

Studenti a vědci z pražské ČVUT jsou zapojeni do výzkumného programu americké armády. Pracují na inteligentním systému řízení bezpilotních letadel, které americká armáda využívá například ke špionážním úkolům.

číst více

Britská studie o univerzitách: Česko na spodních příčkách

Kvalita amerických univerzit vysoko převyšuje školy v Evropské unii. Ve své srovnávací studii to tvrdí britská nevládní organizace Centrum pro evropskou reformu. Může za to podle ní nedostatek peněz. Česko je dokonce na spodních příčkách unijního žebříčku.

číst více

Přírodovědecká fakulta UP vypsala druhé kolo přijímaček

Zájemci o studium fyziky, chemie, či matematiky mají ještě šanci studovat v příštím akademickém roce na Přírodovědecké fakultě UP. Univerzita vyhlásila druhé kolo přijímacích zkoušek, protože se na zmíněné programy přihlásil menší počet uchazečů. Přihlášku mohou uchazeči o studium zaslat až do 15. srpna. Mezi bakalářské studijní programy učitelské (dvouborové) i neučitelské, na něž je stále možné se hlásit, patří […]

číst více

Speciál – Pohovor u přijímaček VI.

V našem speciálu Pohovor u přijímaček jsme vás během několika posledních týdnů provedli přípravou na ústní kolo přijímacího řízení. Tímto bychom vám chtěli popřát hodně zdaru a na závěr ještě připojujeme stručné shrnutí toho, co jste si z našeho seriálu měli odnést. První dojem – tvoří se během několika prvních vteřin; pozitivně ho ovlivníte třeba úsměvem (článek III) Řeč těla – […]

číst více

„Cannes studentského filmu“, to bude Fresh Film Fest v Karlových Varech

Světoznámý karlovarský filmový festival nebude letos v lázeňském městě jedinou akcí svého druhu. Na přelomu srpna a září se uskuteční Fresh Film Fest. Třetí ročník studentské filmové přehlídky nabídne 230 snímků, nebudou chybět ani tradiční workshopy a prezentace škol.

číst více

Na prázdniny jako au-pair

Prázdniny se kvapem a blíží a téměř každý z nás pomalu začíná přemýšlet, jakže s několika měsíci volna naloží. Někdo se rozhodl pracovat, jiný zase cestovat. Ale co takhle spojit obojí dohromady a prožít nezapomenutelnou životní zkušenost s názvem au-pair! Vysoké školy se rozhodly poskytnout vám pár užitečných rad a tipů, jak se takovou au-pairkou (či au-pairem) stát. Takže všichni vy, kteří uvažujete o netradičních prázdninách v zahraničí, zbystřete na chvilku zrak.

číst více

Zájem o studium na pardubické univerzitě roste

Pardubická univerzita přijala letos více než osm a půl tisíce přihlášek do prvních ročníků tříletého bakalářského a pětiletého magisterského studia.

číst více

Nové obory v Plzni

Pedagogická fakulta Západočeské univerzity v Plzni otevře nově dva studijní programy. V rámci magisterského studia se jedná o obor Učitelství odborných uměleckých předmětů pro střední školy. Doktorandům potom univerzita nabídne Teorii vzdělávání v bohemistice. Přihlášky na nově vypsané programy mohou zájemci zasílat až do 16. července. Pedagogická fakulta je se svými 3300 studenty v prezenčním studiu největší fakultou univerzity. Letos se na […]

číst více

SPECIÁL – Pohovor u přijímaček V.

Určité nervozitě se během pohovorů neubrání nikdo z nás. Na závěr našeho speciálu se podělíme o pár triků, jak se trémy zbavit.

číst více

Petice za zrušení státních maturit

Až do konce května se mohli odpůrci státních maturit připojit svým podpisem k oficiální petici za jejich zrušení. Na stránkách www.antistatnimaturity.cz.wz. se totiž objevil formulář s důvody a cíli petice, který během pouhých dvou týdnů podepsalo více než 7 000 lidí.

číst více