Téma:technické vědy a nauky

Speciál O OBORECH: Profesionální pilot

Stát se profesionálním pilotem není vůbec snadné. Kromě dokonalé znalosti technických parametrů letadla a létání je nutná i psychická výdrž. Pokud vás přesto kokpit láká, přečtěte si, co studium obnáší.

Speciál O OBORECH: Meteorologie a klimatologie

Větru, dešti neporučíš, praví jedno známé pořekadlo. I když i to se dnes někteří vědci a politici snaží změnit, pravdou je, že příroda si do své vlády příliš mluvit nenechá. Člověk se tak alespoň učí počasí předpovídat, analyzovat a pokud možno ho i maximálně využívat. Nejen na tyto, ale i na mnohé další oblasti studia počasí a klimatu se zaměřují také některé obory na našich vysokých školách. (článek byl aktualizován 7. 12. 2013)

číst více

Podpora moderních metod výuky v oblasti výrobních technologií pro pedagogické pracovníky středních škol

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava získala projekt na podporu moderních metod výuky pro pedagogické pracovníky prostřednictvím akreditovaných kurzů v oblasti výrobních technologií. Realizace projektu začala v měsíci červnu dne 1.6.2011 a nese název „Podpora moderních metod výuky v oblasti výrobních technologií pro pedagogické pracovníky středních škol“s registračním číslemCZ.1.07/1­.3.05/03.0019.

Speciál O OBORECH: Anorganická chemie

Chemie je věda velmi důležitá pro dnešní dobu a na její výdobytky narážíme na každém kroku. Jednou z možných specializací v této oblasti je právě chemie anorganická; obor, který můžete studovat hned na několika českých školách.

Mezinárodní konference ABAF 2011 hlásí rekordní počet účastníků

Jako velké dítě se blíží další ročník mezinárodní konference ABAF, kterou pořádá Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) společně s americkou vědekou společností The Electrochemical Society. Již 12. ročník mezinárodní konference Advanced batteries, Accumulators and Fuel Cells (ABAF) se uskuteční i letos na tradičním místě – rektorátu VUT v Brně. Tato konference proběhne v Brně od 11. – 14. září 2011.

číst více

32. ročník mezinárodní konference Nekonvenční zdroje elektrické energie se blíží

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, VUT v Brně a Česká elektrotechnická společnost pořádá již 32. ročník mezinárodní konference nekonvenční zdroje elektrické energie (NZEE). Letošní ročník se koná od 5. 9. do 7. 9. 2011. Letos konference útočí na historický rekord v počtu účastníků.

číst více

Jihočeská univerzita získala dotaci na výstavbu objektu a vybavení pro rozvoj výzkumu a výuky na ZF a FROV JU

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích (JU) získala dotaci na zabezpečení vhodných podmínek pro rozvoj a diverzifikaci výukových a výzkumných aktivit pro přírodovědné a technické obory poskytovaných na Zemědělské fakultě a Fakultě rybářství a ochrany vod.

Jsme mistry světa!!!

Studenti Vysoké školy báňské –Technické univerzity Ostrava (dále nen VŠB-TUO) Ing. Jakub Pěkný (FBI), Ing. Martin Roháč (FBI), Pavel Maňas (FBI), Kamil Králik (FBI), Václav Novotný (FBI), Adam Vondra (FBI), Roman Štěpán (FMMI), Pavel Hrnčál (FBI), Josef Sedlák (F BI) a Kamil Bareš (FBI) pod vedením Mgr. Jiřího Friedela (FBI, odborný asistent Katedry tělesné výchovy a sportu při VŠB-TUO) se zúčastnili 25.-30.června 2011 I Interna­tional Tournament of students on fire-applied sport (I. akademického mistrovství světa v požárním sportu) v Petrohradu.

číst více

Fakulta stavební se představila šesťákům!

Co je to univerzita a proč bych na ní měl studovat? Mám se bát technických oborů, matematiky nebo fyziky? Odpovědi na tyto a jiné otázky již zná na padesát žáků šestých tříd tří ostravských základních škol. Dopoledne plné her a soutěží si užili na Fakultě stavební VŠB-TUO v úterý 21. června 2011.

číst více

Stavitelem nanečisto na Fakultě stavební!

Co je to univerzita a proč bych na ní měl studovat? Co vše se zde mohu naučit? Jaké obory se vyučují na Fakultě stavební VŠB-TU Ostrava? Na tyto a také celou řadu dalších otázek se pokusí odpovědět pracovníci fakulty žákům šestých tříd několika ostravských základních škol v úterý 21. června 2011.