Téma:technické vědy a nauky

Soutěž Technology Cup 2011 ve finále

Praha 30. května 2011: První ročník inovativní soutěže Technology Cup pro studenty je u konce. Soutěž měla za úkol stimulovat mladé lidi, aby nepsali své myšlenky a práce do šuplíku, ale aby se je naučili uplatnit a prosadit v praxi.

číst více

Letní elektrochemická škola a pracovní setkání fyzikálních chemiků a elektrochemiků

Od 1. do 6. června 2011 se na Mendelově univerzitě v Brně uskuteční Pracovní setkání fyzikálních chemiků a elektrochemiků a setkání mladých elektrochemiků.

číst více

Slavnostní zahájení provozu první nabíjecí stanice elektromobilů v Ostravě, situované v areálu VŠB-TU Ostrava, Ostrava Poruba.

Ve čtvrtek, dne 19.5.2011 od 14.00hod, proběhne v areálu VŠB-TU Ostrava v Ostravě-Porubě slavnostní zahájení provozu první nabíjecí stanice elektromobilů v Ostravě. Nabíjecí stanice je situována v areálu Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava v Ostravě-Porubě. Nabíjecí stanice je součástí Prototypové laboratoře katedry měřicí a řídicí techniky a je umístěna ve sloupovém provedení vedle budovy CPIT TL2.

Speciál O OBORECH: Rozhodčí kolektivních sportů

Přiznejme si, že rozhodčí nepatří mezi nejoblíbenější role. Když váš tým prohraje, je to vina právě člověka s píšťalkou. Jaká cesta vede k tomuto náročnému povolání? Máte dost pevný charakter, abyste si na takový studijní obor troufli?

číst více

Univerzita Pardubice se představí na strojírenském veletrhu For Industry v Praze

Ve dnech 3. až 5. května se v Praze uskuteční 10. mezinárodní veletrh strojírenských technologií For Industry, který se koná s garancí předních institucí, svazů a společností působících v oblasti strojírenství a navazujících oborů. Veletrhu se zúčastní také Univerzita Pardubice.

Speciál O OBORECH: Tělesná výchova a sport se zaměřením na vzdělávání

Ve zdravém těle zdravý duch. Pokud souhlasíte s tímto tvrzením, může být studium tělesné výchovy a sportu určeno právě pro vás. Jak náročné jsou požadavky na přijetí a co je obsahem studia? Dozvíte se ve speciálu o oborech.

Večer s vědou a chemií

Večer s vědou a chemií na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice 20. dubna 2011 v 13:00.

číst více

Workshop „Jak a proč spolupracovat s aplikační sférou?“ Interaktivní expozice, přednášky a exkurze.

V úterý 19. dubna 2011 od 9.00 do 17.00 hodin se v prostorách auly a Podnikatelského inkubátoru VŠB-TU Ostrava uskuteční pod záštitou prorektora pro vnější vztahy VŠB-TUO prof. Ing. Radima Čajky, CSc., vzdělávací a motivační workshop „Jak a proč spolupracovat s aplikační sférou.“ Ve společnosti založené na znalostech a inovacích je kladen velký důraz na podporu vzájemného propojení vysokých škol, výzkumných a …

Mineralogické setkání na VŠB-TU Ostrava

V sobotu 16. dubna 2011 pořádá Hornicko-geologická fakulta již tradiční Mineralogické setkání. Setkání sběratelů a milovníků neživé přírody proběhne v prostorách auly v areálu VŠB-TUO v Ostravě-Porubě od 9.00 do 15.00 hodin.

Den tvůrčích činností na VŠB-TU Ostrava

V prostorách auly Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava proběhla v úterý 12. dubna 2011 konference pod názvem Den tvůrčích činností Moravskoslezského kraje. Její hlavní náplní byly prezentace mladých pracovníků výzkumu a vývoje magisterských a doktorských studijních programů, kteří představili své poznatky, získané v zahraničí.