Téma:technické vědy a nauky

Univerzita Pardubice se vydá za tajemstvím hmoty

Ve středu 13. dubna se na Univerzitě Pardubice vydají účastníci odborného semináře za tajemstvím hmoty. Na cestě „Od elementárních částic k pevným látkám“ je provedou tři renomovaní odborníci. Odborný seminář pořádá Univerzita Pardubice ve spolupráci s pardubickou pobočkou Jednoty českých matematiků a fyziků.

Speciál O OBORECH: Materiálové inženýrství

Studijní obor na pomezí chemie, fyziky, technických věd a výrobní technologie. Poměrně univerzální vědní disciplína, která má budoucnost. Možnost zapojit se do rozvoje nových materiálů, kterých je zapotřebí ve všech sférách lidské činnosti. A nebo prostě obor, kam se dá dostat bez přijímaček. Ve všech případech jde o materiálové inženýrství.

VŠB – Technická univerzita bude prodávat své znalosti do Číny

29.3. 2011 proběhla v Kunmingu, hlavním městě provincie Yunnan v Číně významná událost. Tento den bylo za účasti velvyslance České republiky pana Libora Sečky a zástupců vlády provincie Yunnan podepsáno Memorandum of Understanding mezi Yunnan Land and Resource Vocational College a naší Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Strojní inženýrství

Poměrně často se mluví o tom, že se příliš mnoho studentů hlásí na humanitní obory a jen málo jich zbývá na obory skutečně „praktické“ – tedy například na technické obory. Chcete-li jít studovat „strojárnu“, budete možná až překvapeni množstvím možností, které nabízejí české vysoké školy.

Odpadkobraní na FEKT VUT v Brně

Jako každý rok i letos pořádá studentský spolek Studentů pro studenty na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně netradiční akci Odpadkobraní. Touto akcí vzdávají studenti holt jednomu z největších studentských kampusů v Brně – Pod Palackého Vrchem, kde je hlavní sídlo studentů VUT v Brně

číst více

Skotský hostující profesor na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice prof. Duncan Gregory o chemii pevných látek a nanosvětě

V týdnu mezi 28. březnem a 1. dubnem přednáší na Fakultě chemicko-technologické hostující profesor Duncan Gregory z Glasgow University ve Skotsku.

číst více

Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice zkvalitňuje výuku ve spolupráci s odborníky z praxe

V pátek 25. března se na Univerzitě Pardubice setkají na Dopravní fakultě Jana Pernera odborníci z praxe jako potenciální zaměstnavatelé vysokoškolských absolventů s akademickými pracovníky fakulty a garanty navazujícího magisterského studijního programu „Dopravní inženýrství a spoje“, aby si vyměnili zkušenosti a názory na odbornou přípravu a kvalifikaci absolventů fakulty.

číst více

Poslední dny pro podání přihlášek na Fakultu stavební!

Ve čtvrtek 31. března 2010 mají zájemci o studium na Fakultě stavební Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava poslední možnost podat si přihlášku ke studiu a studovat obory s perspektivou zaměstnání.

Technické obory na vzestupu

Zajímavou pozici na trhu práce mají studenti technických oborů, zejména těch elektrotechnických, o které je velký zájem. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně ještě zvyšuje atraktivitu svých studentů a absolventů pomocí spolupráce s firmami, které vybavují učebny a odborné laboratoře svými přístroji.

Blíží se konference ABAF 2011

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) společně s americkou skupinou Electrochemical Society chystají již 12. ročník mezinárodní konference Advanced batteries, accumulators and Fuel Cells (ABAF). Tato konference proběhne v Brně od 11. – 14. září 2011.