Téma:chci studovat sociální vědy

Nový bakalářský obor Obecná lingvistika a teorie komunikace

Na Filozofické fakultě Univerzity Palackého bylo akreditováno nové dvouoborové bakalářské studium Obecná lingvistika a teorie komunikace. Přihlášku ke studiu v kombinaci s dalším oborem je možno podat v prodlouženém termínu, a to až do 15. 3. 2013. Dvouoborové bakalářské studium Obecné lingvistiky a teorie komunikace systematicky uvádí do teorie jazyka a komunikace. Není zaměřeno na popis jednoho konkrétního jazyka či …

POROVNÁNÍ OBORŮ: Psychologie

Studium psychologie je pro spoustu lidí vysněnou budoucností. Splnit si tento sen mohou dnes studenti na několika různých fakultách. Každá z nich má trošku jiné zaměření, formu studia nebo uplatnění. Podívejte se, co nabízí ta která z nich. Pozn. Článek byl aktualizován 27. 1. 2014 (kav).

POROVNÁNÍ OBORŮ: Žurnalistika a mediální studia

Na profesní dráhu mediálního odborníka připravuje studenty zástup veřejných i soukromých vysokých škol. Některé školy se zaměřují jen na určitý typ žurnalistiky, jiné pojímají média jako celek. Tento článek vám pomůže přiblížit specifika jednotlivých univerzit.

Dva nové studijní obory

Mendelova univerzita v Brně nabízí dva nové navazující magisterské studijní obory – Socioekonomický a environmentální rozvoj regionu vyučovaný v českém jazyce a Socioeconomic and Environmental Development of Regions vyučovaný v anglickém jazyce.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Mezinárodní vztahy na soukromých školách

Mezinárodní vztahy patří mezi nejatraktivnější obory. Lákají vás jazyky a politika? Vidíte svou kariéru v diplomacii? Podívejte se, jaká je nabídka oborů na našich soukromých vysokých školách.

číst více

Nové bakalářské obory na Masarykově univerzitě

Masarykova univerzita rozšířila nabídku studijních oborů v bakalářských studijních programech.

číst více

Pedagogické vzdělání si mohou doplnit nejen učitelé

Pedagogické minimum představuje jeden z řady způsobů, jak si doplnit dosud nabyté vzdělání – v tomto případě tedy pedagogické. Co vše takový kurz obnáší, kdo se do něj může přihlásit a jaký význam může pro své absolventy mít? To už prozradí následující článek.

Nové humanitní obory v Olomouci

V září příštího roku otevře Cyrilometodějská teologická fakulta Univerzity Palackého nový, a nový také ve střední Evropě, obor navazujícího magisterského studia s názvem Mezinárodní humanitární a sociální práce. Výhledově by mohl přibýt i obor Charitní a sociální práce.

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Regionální rozvoj II.

Zviditelnění kraje, oblasti, okresu či obce, zvýšení atraktivity pro investory, zlepšení sociálních podmínek, podpoření kulturní jedinečnosti, vymýšlení a realizování podpůrných projektů – to vše je náplní rozvoje regionů. Kde nabýt vědomostní a zkušenostní základ vám napoví i druhá část našeho přehledu.

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Regionální rozvoj I.

Zviditelnění kraje, oblasti, okresu či obce, zvýšení atraktivity pro investory, zlepšení sociálních podmínek, podpoření kulturní jedinečnosti, vymýšlení a realizování podpůrných projektů – to vše je náplní rozvoje regionů. Kde nabýt vědomostní a zkušenostní základ vám napoví tento přehled.