Téma:chci studovat sociální vědy

Nový obor na NEWTON College

Management se zaměřením na psychologii, tak zní název nového prezenčního oboru bakalářského studia na NEWTON College. Jeho studenti získají ekonomické a manažerské vzdělání, naučí se vést a rozvíjet lidi, a řešit mnoho typů psychosociálních problémů.

Speciál O OBORECH: Evropská studia

Láká Vás proniknout až do samého nitra Evropských institucí? Jsou vám blízké pojmy jako Evropská komise, tři pilíře EU nebo Agenda 2000? Snad právě vám tedy poslouží informace o Evropských studiích… Pozn. Článek byl aktualizován 1. 12. 2009 (-kav-)

Speciál O OBORECH: Politologie

Politologie je dalším z humanitních oborů, o které je poměrně velký zájem. Ne každý, kdo se na ni hlásí, má však dobrou představu, co ho vlastně čeká a z jakých pracovních nabídek si může po absolvování studia vybírat. Abyste tyto informace získali, nemusíte čekat až na první přednášky. Pozn.: Článek byl aktualizován 10.12.2009. (-pel-)

Speciál O OBORECH: Gender studia

Nedá vám spát boj za rovnoprávnost žen a mužů? Baví vás odhalovat způsoby, jakými jsou konstruovány role jednotlivých pohlaví? Potom by vás mohl zaujmout právě obor gender studies. Roušku, do které jsou genderová studia stále trošku zahalena, vám pomůže odkrýt tento článek. Pozn. Článek byl aktualizován 1. 12. 2009 (-kav-)

Speciál O OBORECH: Sociologie

Tentokrát vás seznámíme s oborem, který má poměrně široké uplatnění. Asi jste se už někdy setkali s poučkou, že sociologie je „věda o společnosti“. Není na ní nic špatného, ale upřímně – umíte si pod tím představit něco konkrétního? Pozn.: Článek byl aktualizován 3. 12. 2009 (-pel-)

číst více

Představujeme: Díl druhý – Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně

Chcete prorazit v politice, láká vás teplé místo v Bruselu nebo se chcete vydat na novinářskou dráhu? Právě vám je určena Fakulta sociálních studií v Brně. Mnoho uchazečů vzdává boj o místo na této škole již předem. Straší je množství podaných přihlášek, malé procento přijatých a obtížné přijímací zkoušky. Ale každá překážka se dá překonat. Stačí vědět, jak na to.