Nový obor na NEWTON College

26. 1. 2008 | O studijních oborech

Management se zaměřením na psychologii, tak zní název nového prezenčního oboru bakalářského studia na NEWTON College. Jeho studenti získají ekonomické a manažerské vzdělání, naučí se vést a rozvíjet lidi, a řešit mnoho typů psychosociálních problémů.

Management se zaměřením na psychologii si klade za cíl zdůraznit interdisciplinární povahu studovaného oboru. Těžiště studia je v ekonomicko–manažerské oblasti, která je významně rozšířena o psychologickou a psychosociální nadstavbu.

**Předmět studia **

Absolventi tohoto oboru se během svého studia setkají s následujícími oblastmi
ekonomika, financování, organizace a řízení firem
makroekonomie
mikroekonomie
globální trendy v podnikání a řízení firem a institucí
řízení manažerských projektů a procesů
management sociálních systémů
psychologické aspekty manažerské profese
psychologie marketingu a obchodu
vedení a rozvoj týmu a jedince v něm
základní pomoc při psychosociálních problémech

Povinnou součástí studia je praxe v rozsahu 100 hodin.

Uplatnění

Možnost uplatnění je relativně široká, a to jak ve veřejné, tak soukromé sféře. Hlavními oblastmi v rámci soukromého sektoru jsou
osobní vedení a rozvoj zaměstnanců na nižších a středních pozicích
koučování, manažerské poradenství a vzdělávání, krizová intervence
personalistika (vyhledávání a výběr pracovníků pro firmu, organizace aktivit personálního rozvoje zaměstnanců, restrukturalizace personálního obsazení firmy apod.)
komunikace se zákazníky firmy v rámci marketingu,
public relations a reklama

Podmínky pro přijetí ke studiu Základní podmínkou přijetí ke studiu je středoškolské vzdělání ukončené maturitou a úspěšné absolvování přijímacího řízení, jehož součástí je sepsání motivačního eseje a přijímací rozhovor.

Školné 31 500,– Kč/semestr (možnost získat studentskou půjčku např. u Komerční banky)

Další informace naleznete zde.