Téma:společenské vědy

Speciál O OBORECH: Sociální antropologie

Sociální antropologie – i tento studijní obor najdete v nabídce vysokých škol. Co se však za tajemným názvem skrývá? Kde může absolvent oboru uplatnit své znalosti? Pozn. Článek byl aktualizován 12. 2. 2016 (-kav-)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Historie

Zajímají-li vás dějiny do větší hloubky, než jak vám je vykládají učitelé na střední škole, pokud rádi hledíte do minulosti a už od mala milujete čtení, pokud neberete v potaz pouze finanční stránku svého budoucího zaměstnání, pak je historie oborem právě pro vás. Pozn. Článek byl aktualizován 27. 5. 2014 (-von-)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Sociologie

Sociologie je vedle psychologie a politologie jedním z nejoblíbenějších sociálněvědních oborů. Nabízíme vám přehled fakult, které bakalářské studium sociologie nabízejí.

Speciál O OBORECH: Sociální práce

Toužíte pomáhat druhým lidem? Možná jste netušili, že takový obor se dá dokonce studovat. Sociální práce vás připraví na pomoc znevýhodněným a vyloučeným skupinám, menšinám, cizincům a dalším lidem v ohrožení. Co vás během studia čeká a kde můžete tento obor studovat?

Speciál O OBORECH: Psychologie a jí příbuzné obory

Psychologie má mnoho specializovaných studijních oborů – vyznáte se v nich? Je vám jasné, co je náplní studia Arteterapie, Psychologie se zaměřením na vzdělávání, Psychologie a speciální pedagogiky či Psychoterapeu­tických studií? Pozn. článek byl aktualizován 4. 3. 2014 (-von-)

Speciál O OBORECH: Andragogika

Obor Andragogika u nás sice patří k těm mladším, avšak o její důležitosti svědčí to, že ho zájemcům o studium nabízí stále více škol. Dvě další ho poprvé otevřely teprve nedávno. O tom, co vlastně andragogika je, jak ji můžete využít v praxi a zejména, kde ji lze absolvovat, už se dozvíte v následujícím Speciálu. (pozn.: Článek byl aktualizován 31. 12. 2013, lč)

Speciál O OBORECH: Vietnamistika

Početná vietnamská komunita v České republice se svou velikostí řadí na třetí místo. Díky tomu roste i poptávka po lidech, kteří rozumí jak vietnamské povaze, kultuře, tak i jazyku. Co studium vietnamistiky obnáší?

Speciál O OBORECH: Vychovatelství

Málokterý obor v sobě snoubí tolik profesí – pedagoga, psychologa, sociologa i manažera. Studium vychovatelství přináší možnost ovlivnit životy lidí kolem vás, pojďte se podívat, co jeho studium obnáší. (Pozn.: Článek byl 24. 11. 2013 aktualizován (lč))

Speciál O OBORECH: Humanitní studia

Na fakulty humanitních studií se často hlásí studenti, pro něž zůstávají chemie či fyzika věčnými tabu, a nebo ti, kdo se nemohou rozhodnout, a volí tedy „nejobecnější“ směr. Co tedy vlastně studium humanitních fakult vyžaduje? (članek byl aktualizovan 3. 10. 2013)