Téma:chci studovat sociální vědy

Jak si zlepšit všeobecný přehled

Všeobecný přehled je vlastně schopnost orientovat se v mnoha rozličných oblastech lidského vědění. Jako v atletice, někdo exceluje ve sprintu, jiný závodník naopak v hodu, další ve skoku. Jenže desetibojař musí na výbornou zvládnout všechny disciplíny. Podobně uchazeči o vysokoškolské studium musí mít široké vědomostní základy v mnoha disciplínách. Pozn. Článek byl 21. 3. 2016 aktualizován (kav).

Speciál O OBORECH: Sociální antropologie

Sociální antropologie – i tento studijní obor najdete v nabídce vysokých škol. Co se však za tajemným názvem skrývá? Kde může absolvent oboru uplatnit své znalosti? Pozn. Článek byl aktualizován 12. 2. 2016 (-kav-)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Sociologie

Sociologie je vedle psychologie a politologie jedním z nejoblíbenějších sociálněvědních oborů. Nabízíme vám přehled fakult, které bakalářské studium sociologie nabízejí.

Speciál O OBORECH: Sociální práce

Toužíte pomáhat druhým lidem? Možná jste netušili, že takový obor se dá dokonce studovat. Sociální práce vás připraví na pomoc znevýhodněným a vyloučeným skupinám, menšinám, cizincům a dalším lidem v ohrožení. Co vás během studia čeká a kde můžete tento obor studovat?

Speciál O OBORECH: Psychologie a jí příbuzné obory

Psychologie má mnoho specializovaných studijních oborů – vyznáte se v nich? Je vám jasné, co je náplní studia Arteterapie, Psychologie se zaměřením na vzdělávání, Psychologie a speciální pedagogiky či Psychoterapeu­tických studií? Pozn. článek byl aktualizován 4. 3. 2014 (-von-)

Speciál O OBORECH: Mezinárodní vztahy

Zájem o studium mezinárodních vztahů neustále roste. Ne každý ale přesně ví, co se vlastně na tomto oboru studuje, jaké na něm bývají povinné předměty a jaké je uplatnění absolventů. To vše a další praktické informace se dozvíte právě zde.

Speciál O OBORECH: Humanitní studia

Na fakulty humanitních studií se často hlásí studenti, pro něž zůstávají chemie či fyzika věčnými tabu, a nebo ti, kdo se nemohou rozhodnout, a volí tedy „nejobecnější“ směr. Co tedy vlastně studium humanitních fakult vyžaduje? (članek byl aktualizovan 3. 10. 2013)

Speciál O OBORECH: Marketingová komunikace a PR

S marketingem, reklamou a PR se setkáváme každodenně, aniž si to uvědomujeme. Ačkoli pro práci v reklamní nebo kreativní agentuře většinou není potřeba žádné specializované vzdělání, rozhoduje se každoročně množství studentů pro obor Marketingová komunikace a PR. Zde totiž získají nezbytné základy, které se dají v praxi uplatnit.

Speciál O OBORECH: Bezpečnostní a strategická studia

Zajímáte se o bezpečnostní problémy dnešního světa? Pátráte po příčinách terorismu? Sledujete s napětím vývoj ozbrojených konfliktů ve světě? Pak se zkuste přihlásit na obor Bezpečnostní a strategická studia. Pozn.: Článek byl aktualizován 10. 4. 2013 (Nela Wurmová).

Sociologie nově na Ostravské univerzitě

Filozofická fakulta při Ostravské univerzitě získala akreditaci pro bakalářský obor Sociologie. Z toho důvodu je vyhlášeno dodatečné přijímací řízení. Přihlášku je možné podat do 15. dubna 2013. Přijímací zkouška proběhne formou písemného počítačového testu, tzv. multiple choice. Zkouška se skládá z padesáti otázek ze společenskovědního základu. Obor Sociologie je otevřen v prezenční formě a je koncipován jako jednooborové studium. Studující …