Téma:chci studovat psychologii

Speciál O OBORECH: Psychologie a jí příbuzné obory

Psychologie má mnoho specializovaných studijních oborů – vyznáte se v nich? Je vám jasné, co je náplní studia Arteterapie, Psychologie se zaměřením na vzdělávání, Psychologie a speciální pedagogiky či Psychoterapeu­tických studií? Pozn. článek byl aktualizován 4. 3. 2014 (-von-)

Speciál O OBORECH: Humanitní studia

Na fakulty humanitních studií se často hlásí studenti, pro něž zůstávají chemie či fyzika věčnými tabu, a nebo ti, kdo se nemohou rozhodnout, a volí tedy „nejobecnější“ směr. Co tedy vlastně studium humanitních fakult vyžaduje? (članek byl aktualizovan 3. 10. 2013)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Psychologie

Studium psychologie je pro spoustu lidí vysněnou budoucností. Splnit si tento sen mohou dnes studenti na několika různých fakultách. Každá z nich má trošku jiné zaměření, formu studia nebo uplatnění. Podívejte se, co nabízí ta která z nich. Pozn. Článek byl aktualizován 27. 1. 2014 (kav).

Speciál O OBORECH: Psychologie

Psychologie je oborem mnoha tváří a není tedy divu, že jej v českém vysokoškolském systému najdeme v rámci několika různých fakult. Pod stejnojmenným oborem se tak často skrývají ne zcela totožné studijní plány – jak se v nich zorientovat?

POROVNÁNÍ OBORŮ: Humanitní studia – I. díl

Ačkoli slovo „humanitní“ byste přímo v názvu fakulty našli jen na jedné univerzitě, s humanitními studii mají co do činění také další vysoké školy. Zpravidla se totiž humanitní obory skrývají v rámci nejrůznějších fakult. (článek byl aktualizován 1. 12. 2009)

Nový obor na NEWTON College

Management se zaměřením na psychologii, tak zní název nového prezenčního oboru bakalářského studia na NEWTON College. Jeho studenti získají ekonomické a manažerské vzdělání, naučí se vést a rozvíjet lidi, a řešit mnoho typů psychosociálních problémů.