Porovnání oborů

POROVNÁNÍ OBORŮ: Analytická chemie

Chemie jako taková je široká vědní disciplína, a proto je dobré se v ní od počátku nějakým směrem specializovat. Analytická chemie je jednou z možností. Studovat ji můžete hned na několika vysokých školách v České republice – pojďme se podívat na přehled možností.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Geologie

Planeta Země skrývá nejedno tajemství. Studium geologie může být jedním ze způsobů, jak se naší planetě přiblížit a více jí porozumět. Rozhodnete-li se pro podání přihlášky na tento obor, můžete si vybírat: přečtěte si z čeho.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Ekonomické obory na soukromých školách

Ekonomické a manažerské obory jsou téměř to nejčastější, na co můžete narazit na soukromých vysokých školách. Na kterou z nich se vydat, pokud se rozhodnete nejít cestou státní školy? V následujícím článku vám nabízíme srovnání pěti soukromých VŠ, které ekonomické obory nabízejí.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Pojišťovnictví

Pojišťovnictví je ryze praktický obor specializovaný na úzkou oblast finančnictví. Staňte se renomovaným odborníkem. Nabídka českých vysokých škol a univerzit je překvapivě široká, o čemž se můžete přesvědčit v našem speciálu.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Mezinárodní vztahy na soukromých školách

Mezinárodní vztahy patří mezi nejatraktivnější obory. Lákají vás jazyky a politika? Vidíte svou kariéru v diplomacii? Podívejte se, jaká je nabídka oborů na našich soukromých vysokých školách.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Strojní inženýrství

Poměrně často se mluví o tom, že se příliš mnoho studentů hlásí na humanitní obory a jen málo jich zbývá na obory skutečně „praktické“ – tedy například na technické obory. Chcete-li jít studovat „strojárnu“, budete možná až překvapeni množstvím možností, které nabízejí české vysoké školy.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Agroekologie

Máte rádi přírodu a není vám cizí ani práce v terénu? Jste ekologicky založení? Možná právě vás by mohl zaujmout obor, který se snaží propojit pro život lidí esenciální odvětví zemědělské výroby s poznatky z oblasti péče o krajinu a její zachování. Najdete jej pod názvem Agroekologie a nabízejí jej dvě české vysoké školy.

Speciál O OBORECH: Lesnictví

Možná si to při procházce lesem ani neuvědomujete, ale takový les není jen nahodilým shlukem stromů ponechaných svému osudu. S trochou nadsázky se dá říci, že vyžaduje stejně tolik péče jako zahrada před naším domem. Od dob, co se z pralesa stal les, je jeho existence závislá na člověku…

POROVNÁNÍ OBORŮ: Technologie potravin

Vyznat se v potravinách, stát se odborníkem na jejich správnou konzervaci a složení, pracovat jako hygienik. Pokud vás podobná kariéra láká nebo pokud vás prostě baví chemie a rádi byste pro ni našli konkrétní a praktické využití, možná vás bude zajímat studijní obor technologie potravin.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Estetika

Co si představit pod tak širokým pojmem, jako je estetika? Že jde o nauku o krásnu ví asi každý, ale co je jejím obsahem ve chvíli, kdy se dostane na akademickou půdu a stává se klasickým studijním oborem, stejně tak jako třeba lékařství nebo informační technologie?